ایام محرم 1398
1389/05/29 13:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

نباید اختلاف سلایق طبیعی موجب بی‌اعتمادی بین قوا شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه اختلاف سلایق طبیعی نشان‌دهنده پویایی نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: باید توجه کرد که روند این اختلاف سلایق طبیعی به سمت بی‌اعتمادی بین قوا پیش نرود.

زهره الهیان نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام، اظهار داشت: فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری همواره برای مردم و مسئولین راهگشا بوده و تاکید ایشان بر اتحاد و همدلی قابل تامل است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اتحاد را یک فریضه نامگذاری کردند و فرمودند که وحدت برای همه مسئولین و مردم در شرایط کنونی و تهدیدات دشمنان، یک واجب به شمار می‌آید.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تعمد در ایجاد تفرقه از منظر رهبر انقلاب خلاف شرع است، گفت: دشمن کوچکترین اختلافات درونی کشور را بزرگ جلوه می‌هد و آنها را برای ایجاد شکاف بیشتر و عمیق‌تر به کار می‌گیرد تا اهداف خود را دنبال کند ولی آنچه مسلم است این است که تا زمانی که ما در داخل این اتحاد و همدلی را حفظ کنیم دشمن از هر گونه تعرض و دست‌اندازی به نظام جمهوری اسلامی ایران باز خواهد ماند.

الهیان یادآور شد: اگر دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در محاسبات خود به این نتیجه برسند که در داخل کشور بین مسئولین شکاف و کدورتی وجود دارد، فکر می‌کنند که نظام ما از پایداری برخوردار نیست و این موضوع باعث ایجاد امید در دل آنها می‌شود.

به عقیده این نماینده مجلس هشتم دشمنان ما بیکار ننشسته‌اند و مدام در حال برنامه‌ریزی علیه ایران هستند.

وی ادامه داد: بحث بدبین کردن مسئولین نسبت به هم و بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولان و نظام از جمله مواردی است که از سوی برخی رسانه‌های داخلی خواسته یا ناخواسته دنبال می‌شود و این موضوع به هیچ وجه به نفع نظام نیست.

عضو فراکسیون زنان مجلس در ادامه گفت‌وگوی خود به خبرنگار فارس گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری و رهنمودهای ارزشمند ایشان به مسئولین کمک می‌کند تا مسیر خود را برای یاری رساندن به انقلاب هموار کند.

وی افزود: همواره فرمایشات مقام معظم رهبری راهگشای چالش‌ها و معضلات کشور بوده و باید سرلوحه عملکرد دولت و مجلس و مسئولین باشد.

الهیان با بیان اینکه قطعا از سوی دولت و مجلس در زمینه وحدت کوتاهی‌هایی وجود دارد،‌ گفت: این موضوع باید بررسی و جبران شود چرا که نباید این روند به سمت بی‌اعتمادی بین دو قوه مقننه و مجریه پیش رود.

 

* اختلافات طبیعی نشاندهنده پویایی نظام جمهوری اسلامی ایران است

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود گفت: امیدواریم در نشست هفته آینده دولت و مجلس صحبت‌ها رو در رو و بی‌واسطه مطرح و برای افزایش همدلی و وحدت بین این دو قوه راهکارهایی ارائه شود.

وی ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برخی اختلاف سلیقه، رأی و نظرها طبیعی است و حتی از جمله نقاط قوت نظام است چراکه این تفاوت‌ها گاهاً به نتایج درخشانی منجر می‌شود و نشاندهنده غلبه مباحث کارشناسی و تخصصی است.

الهیان تصریح کرد: اگر این اختلافات در حد طبیعی باشد، ‌مفید است و نشاندهنده پویایی نظام جمهوری اسلامی ایران است ولی اگر روند به سمت بی‌اعتمادی بین مسئولین برود، این موضوع آفت است.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: برای جلوگیری از روند بی‌اعتمادی بین مسئولان باید جلسات مشترک بین قوا و مسئولان برگزار شود تا از نزدیک صحبت‌ها و مطالب‌شان را مطرح کنند و از خط و نشان کشیدن در عرصه رسانه برای یکدیگر بپرهیزند چرا که این موضوع به نظام صدمه می‌زند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet