هدر موبایل
1389/05/29 13:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
افتخاری:

ولایت فقیه محور وحدت و عامل پیشرفت کشور است

**عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بایادآوری توطئه‌ها و طراحی‌های دشمن علیه ملت مسلمان ایران، گفت: با همدلی مسئولان می‌توان این تهدید‌های دشمن را به یک فرصت بسیار ارزشمند تبدیل کرد.

لاله افتخاری در گفتگو با فارس با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران و سران سه قوه، به موضوع اتحاد اصولگرایان و مسئولان کشور حول محور ولایت فقیه و نقش آن در تحقق گفتمان پیشرفت و عدالت و حل مشکلات مردم اشاره کرد و گفت: ولایت فقیه محور وحدت و عامل پیشرفت کل جامعه اعم از مردم و مسئولان است.

وی با یادآوری نقش ولایت در پیروزی انقلاب اسلامی افزود: عقب‌ماندگی جامعه بشری در تاریخ انبیاء الهی و از صدر اسلام تاکنون به دلیل نادیده گرفتن فرامین ولایت بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم وحدت در شرایط فعلی گفت: مسئولان باید همگرایی و وحدت داشته باشند و لازمه وحدت اینطور نیست که هر قوه‌ای خاصیت خودش را از دست بدهد یا در قالب قوه‌ای دیگر در بیاید و ماموریت‌های خوبی را از دیدگاه آنان انجام دهد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس یادآور شد: در حقیقت کثرت در عین وحدت و وحدت در عین کثرت لازم است، سه قوه در عین استقلالی که دارند و در قانون اساسی هم آمده باید وظایف خودشان را انجام دهند و حول محور ولایت فقیه که عامل هماهنگ کننده، وحدت‌بخش و هدایتگر مردم و قوا است، از رهنمود‌های ایشان استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان، عمل به فرمایشات ولی فقیه نکنند استعداد‌های کشور در جریان رسانه‌ای و مطبوعاتی و سایر عملکردها و فعالیت‌های قوا صرف یکدیگر و مسائلی می‌شود که دوست از آن دل‌شکسته و دشمن دلشاد می‌شود.

افتخاری با اشاره به سوء استفاده‌ دشمن از تفرقه مسئولان خاطرنشان کرد: در صورت تفرقه، دشمن راه نفوذ بین مسئولان را پیدا می‌کند و مردم ما که دل زده از یک گروهی به اصولگرایان رو آورده‌اند اگر اختلاف در بین اصولگرایان ببینند قطعا از این جهت دلسرد می‌شوند و تصمیمات دیگری خواهند گرفت.

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به سیاست‌های ابلاغی کلی نظام از سوی رهبری در دهه چهارم انقلاب که رهبری آن را دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری کردند، تصریح کرد: این سیاست‌ها کاملا حساب شده است، شاید بعضی از افراد در نگاه اول آن را شعار ببینند ولی هرچه وارد عرصه می‌شویم، پیش می‌رویم و به امور بین‌المللی و مسائل دخلی کشور توجه می‌کنیم فرمایشات مقام معظم رهبری و به خصوص این سیاست‌های ابلاغی را بسته‌ای هدفمند و کاملا حساب شده و پازلی می‌بینیم که باید همه موارد آن رعایت شود.

وی تاکید کرد: در سیاست‌های ابلاغی کلی نظام، همه ‌جوانب در نظر گرفته شده و باید دقیقا اجرا شود و اگر اینگونه شود رکنی هم که پیش می‌آید رکنی کاملا متعادل و حساب شده است و پیشرفت هم در این راه قطعا صورت می‌گیرد چون برنامه‌ریزی شده و هدفمند و متناسب با نیاز و ضرورت‌هاست.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: مسئولان باید به سیاست‌های کلی نظام کاملا توجه داشته باشند در تصویب قوانین و نظارت مجلس و در بررسی برنامه پنجم توسعه که اکنون در دستور کار مجلس است همچنین در لوایحی که دولت به مجلس تقدیم می‌کند باید کاملا مدنظر داشته باشند و اگر نگاه‌های سلیقه‌ای در آن بخواهد اعمال شود قطعا این بسته ناقص خواهد شد و اگر امروز هم متوجه نباشیم مسائل و مشکلات آن در آینده‌ نچندان دور مشکلات خودش را نشان خواهد داد.

وی با اشاره به پشت سر گذاشتن فتنه بعد از انتخابات سال گذشته اظهارداشت: امروز بعد از جریان فتنه به عنوان شکر این نعمت بزرگ که خداوند فتنه‌گران را رسوا کرد و با تبعیت مردم از فرمایشات مقام معظم رهبری توانستیم این فتنه را پشت سر بگذاریم باید از همه فرصت‌ها، لحظات و امکانات در جهت خدمت به مردم استفاده کنیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بایادآوری توطئه‌ها و طراحی‌های دشمن علیه ملت مسلمان ایران، گفت: با همدلی واتحاد مسئولان به جرات می توان این تهدید‌ها و تحریم‌های دشمن را به یک فرصت بسیار ارزشمند برای رسیدن کشور ما به آخرین مرحله خودکفایی، استقلال و پیشرفت در همه جوانب تبدیل کرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به تحریم‌های گذشته در دوران حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بیان داشت: در گذشته با تبعیت از رهنمود‌های امام و رهبری و همت مردم و مسئولان به پیشرفت‌های بسیار خوبی رسیدیم و امروز هم می‌توانیم با استعانت از خداوند در این ماه مبارک رمضان که ماه تقواست و حاصل این روزه همان طور که آیه شریفه می‌فرماید «لعلکم تتقون» باید تقوا باشد، از آن تقوای سیاسی برخوردار باشیم و تقوا را در خودمان تقویت کنیم و با همدلی مسئولان و کمک مردم این تهدید‌ها را به یک فرصت طلایی و ارزشمندی تبدیل کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet