هدر موبایل
1389/05/29 11:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچیان:

تقوای سیاسی، رعایت احکام اسلامی در سیاست است

**یک عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در جامعه سیاستمداران تقوای سیاسی را رعایت کنند و افراد جامعه هم این‌طور فکر کنند، دزدی، انحراف، دروغ، شایعه پراکنی، جوسازی، درگیری‌، تنازع، دعوای بر سر مقام و قدرت طلبی هم پدید نمی‌آید.

اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تقوا در فرهنگ اسلام به معنای مرزداری است، یعنی انسان مرز اخلاق، حدود الهی، عرف و مبانی انسانی و ارزشی را رعایت کند.

سیاست در اسلام هم به معنای متفاوتی از سیاست در غرب دارد، سیاست در اسلام یعنی علم اداره جامعه بر صراط مستقیم الهی در سیر الی الله بر طبق مصالح و منافع مردم است.

وی افزود: سیاست در کشورهای دیگر و غرب علم قدرت است، بنابراین میدان سیاست در این جوامع تنازع قدرت است. در این نوع سیاست، تقوا مفهومی ندارد و اخلاق صرفا زمانی در این سیاست جای دارد که به تحکیم مبانی قدرت و تسلط حکومت بیانجامد؛ در حالی که پیغمبر اسلام(ص) به عنوان سیاستمداران افراد سیاسی اسلام رسالت خود را تکمیل مکارم اخلاقی معرفی می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس تقوای سیاسی در غرب برای ‌آمریکا و یا بین کمونیست‌ها معنایی ندارد و تقوای سیاسی برای مسلمانان است که موظفند در سیاست بر اساس تعاریف حضرت امام (ره) همراه با رعایت احکام الهی، اسلامی،‌رضایت خدا، آهنگ ولی امر مسلمین - که ولایت او حجت بر سایرین است - و مساله مهم اخلاق و ادب اسلامی رفتار کنند، که البته طبعا این کار سختی است، ولی بسیار پرثمر است و به سختی آن می‌ارزد.

بادامچیان با تاکید بر تاثیر مثبت رعایت تقوای سیاسی در جامعه یادآور شد: رعایت تقوای سیاسی یک وظیفه و تکلیف برای مسلمانان است و هر اندازه رعایت نشود به همان اندازه برای جامعه مضر خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet