هدر موبایل
1389/05/29 12:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

تمام وقت دانش‌آموزان نباید صرف انجام تکالیف درسی شود

**یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توجه به تامین نیروی انسانی، تحقق تحول در ساختار آموزشی آموزش و پرورش، توجه به محتوای کتب درسی، احیای معاونت پرورشی و فعال‌تر کردن مراکز تربیت معلم را از اولویت‌های مهم وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید دانست.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید تصریح کرد: تامین منابع انسانی و مباحث نرم افزاری مهم‌ترین اولویتی است که وزارت آموزش و پرورش باید مورد توجه خاص قرار دهد، چراکه تامین منابع انسانی یکی از اساسی‌ترین ارکان آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان است.

نماینده مردم رودسر و املش در خانه ملت ادامه داد: تا زمانی‌که نیروی انسانی در این وزارتخانه کاملا ساماندهی نشود مشکلات این وزارتخانه حل نمی‌شود، البته وزارت آموزش و پرورش در ماه‌های اخیر پیگیری‌هایی جهت جذب نیروهای انسانی چه نیروهای حق التدریس و چه جذب نیروها توسط برگزاری آزمون انجام داده است.

وی توجه به تحقق تحول در ساختار آموزش و پرورش را از دیگر اولویت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در چگونگی مقاطع تحصیلی یعنی قسمت سخت افزاری مشکل نداریم، اما در بحث نرم افزاری برای ایجاد این تحول توجه به منابع انسانی و محتوای درسی بسیار حائز اهمیت است.

عباسی تاکید کرد: حجم کتب درسی نباید آن قدر زیاد باشد که تمام وقت دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان رده‌های سنی کودک و نوجوان را بگیرد، نباید تمام زمان دانش‌آموزان صرف امور علمی و آکادمیک شود و همیشه سرگرم نوشتن تکالیف باشند، چراکه در این صورت از نشاط و پویایی لازم برخوردار نمی‌شوند، بنابراین محتوای درسی پس از تغییر و تحول ساختار آموزشی باید جزو اولویت‌های مهم قرار گیرد و به صورت نرم افزاری کار شود، هم‌اکنون در ساختار ظاهری و شکلی مشکل نداریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: توجه به احیای معاونت پرورشی هم از اولویت‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش باید در سال تحصیلی جدید مورد توجه قرار دهد اما متاسفانه با توجه به هجمه فرهنگی که از طریق غرب و استکبار جهانی متوجه نوجوانان و جوانان کشور است کماکان بی‌توجهی می‌کنیم، لذا آموزش و پرورش باید بسیار جدی‌تر ورود پیدا کند و قوی‌تر با این پدیده شوم برخورد کنند.

عباسی در خاتمه خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش توجه به مراکز تربیت معلم را هم جزو اولویت‌های بسیار مهم تلقی کند و با تامین نیروی انسانی مورد نیازش از مراکز تربیت معلم، باعث فعال‌تر شدن این مراکز شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet