شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1387/02/10 13:05:00
سرویس صحن

انتقاد علیخانی از وزارت نیرو به دلیل عدم اجرای طرح انتقال آب الموت به قزوین

قدرت الله علیخانی به دلیل اجرا نشدن طرح انتقال آب منطقه الموت به دشت قزوین از وزارت نیرو انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل نماینده مردم بوئین زهرا و آوج، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام خدمت ملت بزرگوار ایران، مردم شریف استان قزوین، شما همکاران عزیز و با آرزوی توفیق و سربلندی برای ملت شریف ایران، کشور اسلامی‌مان و رهبری معظم انقلاب؛

همچنین با گرامی‌داشت یاد فیلسوف شهید آیت‌الله مطهری و تبریک روز معلم به فرهنگیان گرانقدر و روز کارگر به کارگران زحمتکش که امیدوارم با همت دولت و مجلس در آینده شاهد اهتمام بیشتر در رفع مشکلات آنان و اقشار مختلف جامعه ان‌شاءالله باشیم.

قبل از شروع عرایضم لازم می‌دانم از مردم شریف استان قزوین بخاطر حضور گسترده‌شان در انتخابات استان بویژه حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و شهرستان البرز واقعاً باید سپاسگزاری کنم. هر چند که قبل از این سپاسگزاری لازم است از مردم شجاع و قهرمان شهرستان بویین‌زهرا هم که حدود 30 سال تحمل ما را کرده‌اند و دو دوره از طرف آن مردم بعنوان نماینده آن دیار روانه مجلس شدیم سپاسگزاری کنم.

منتها با اجازه آقای ابوترابی می‌خواهم یک جمله عرض کنم. مردم استان قزوین واقعاً حضوری گسترده (داشتند و) انصافاً انتخابات خوبی (برگزار کردند) و افراد خوبی هم انتخاب کردند. هم آقای ابوترابی، هم علیخانی! منتها در اینجا لازم است از برادر بزرگوارمان جناب آقای ابوترابی درخواست کنم کمی تجدیدنظر کنند نسبت به مسؤولین استان که شاید خدای‌ناکرده مسؤولین این استان (و در) رأس آن مدیریت نتوانسته باشد آن وظایف اصلی خودش را به انجام رسانده باشد و این باعث شده باشد که بعضی از آراء کاهش پیدا کرده باشد. این خواهش را از سرور عزیزم جناب آقای ابوترابی دارم، تجدید نظری شود در رابطه با رضایت مردم و حضور مردم، ان‌شاءالله. مخلص ایشان هم هستیم.

اما عزیزان و برادران! خدمت شما عرض کنم پریروزها من کنار مسجد الجواد میدان هفت تیر داشتم می‌رفتم، یک خانمی دیدم از پشت‌سر صدا می‌کند، چون نوعاً ما از خانمها می‌ترسیم بایستیم صحبت کنیم در خیابان و این حرفها، اولش کوتاه آمدیم، بر نگشتیم، دیدم رها نمی‌کند. برگشتم نگاه کردم دیدم خانم بسیار محجبه خوبی، با وقار، با شخصیت گفت آقا برای گرانی دعا کنید. گفتم خدا خیرت دهد. آنجا زود فاصله گرفتم، ولی در دلم گفتم خدا خیرت بدهد، دعا خوب است، اما قبل از آن عقل را باید بکار گرفت. کارشناسان اقتصادی را باید بکار گرفت، از بزرگان اقتصاد باید استفاده کرد، باید 2 سال پیش گوش به اقتصاددانان مجلس می‌دادند، نمی‌گفتند نفت که داریم، گران است، دولت قدرتمند داریم همه چیز حل می‌شود. این حل شدن است که شما امروز شاهد آن هستید. لذا امیدوارم دولت محترم از کارشناسان استفاده کند، دلسوزانه محبت کند، همه به کمک هم ان‌شاءالله بیایند و بیاییم مجلس هشتم وظیفه‌تان سنگین است، همکاران عزیز.

مجلس هفتم مخلص همه شما بودیم و هستیم، مخلص رئیس هم بودیم و هستیم، هیأت رئیسه را هم ارادت داریم، ولی از حق مسلم خود کوتاه آمدید و کوتاه آمدید که امروزه مواجه شدیم با این تورم.

دولت اعلام آمادگی کرده؛ امید است با مجلس هشتم همکاری کند. امیدوارم اول دولت اعلام کند مصوبات مجلس را اجراء کند که باید بکند. بازرسی کل کشور لازم نبود به میدان بیاید، لازم بود خودِ دولت عمل می‌کرد. هرچند که من لازم است از بازرسی کل کشور تشکر کنم، به کمک دولت، به کمک مجلس، به کمک قانون، به کمک مصوبات مجلس آمده. دولت محترم من عرض می‌کنم به هشدارهای مقام معظم رهبری، همه دولتها باید توجه می‌کردند. این دولت هم باید توجه کند.

امیدوارم ان‌شاءالله همه مسؤولین به فکر مردم و رفع گرانی باشند. جمله آخرم و آن اینکه وزارت نیرو! ناتوانی خود را ثابت کردید. من نامه‌ای نوشتم به آقای زرگر، به آقای فتاح ننوشتم، دیدم عقل منفصل وزیر آقای زرگر است. نوشتم آقای زرگر! (اینجا آقایان ابوترابی، رجب رحمانی و محمد علیخانی با من هم صدا هستند)، 7 سال پیش نامه نوشتید کتباً با امضای خودت آب الموت را بین 400 الی 500 میلیون متر مکعب می‌شود به دشت قزوین آورد. 9 سال پیش کتباً نامه نوشتید انتقال آب الموت به قزوین توسط ژاپنیها در دست مطالعه است. چرا اقدام نکردید؟ امروز مردم استان قزوین و کشاورزان را به عزا نشاندید. چه کنم ارادت دارم به شما و به وزیر، والا می‌گفتم خدا خودتان را به عزا بنشاند. کشاورزان استان قزوین محصولاتشان دارند از بی‌آبی تلف هلاک می‌شوند. جدیداً تصویب کردند نصف آب سد طالقانی (که در زمان دولت خاتمی به همت آقای ابوترابی و رجب رحمانی و علیخانی دیگر این سد درست شده) را دارند تهران می‌آورند.

آقای رئیس مجلس! به داد مردم و کشاورزان استان برسید. محصولات‌شان در حال نابودی است. قزوین قطب کشاورزی است، قطب دامداری است، قطب ذخیره مواد غذایی است. امید است دولت محترم به برنامه‌هایش توجه کند. آقای رئیس‌جمهور به داد مردم برس، با شعار نمی‌شود، دست به اقدام عملی بزن.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet