خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/29 15:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوهکن:

رسانه‌ها افرادی که پا در مسیر اختلاف‌افکنی می‌گذارند را تحریم خبری کنند

**یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای توصیه‌های مکرر اخیر مقام معظم رهبری بر ضرورت وجود وحدت در کشور بین مسوولان، رسانه‌ها در یک حرکت متحد و واحد افرادی را که پا در مسیر اختلاف‌افکنی می‌گذارند تحریم خبری کنند.

محسن کوهکن در گفت‌وگو با ایسنا، ‌بخش اول فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام را تاکید بر تقوای کاری عنوان کرد و گفت: تاکید ایشان بر تقوای کاری مقدمه‌ای بود برای توصیه ایشان به ضرورت وجود وحدت و اتحاد در کشور به ویژه در بین مسوولان.

وی اهمیت وجود وحدت در بین مسوولان را به دلیل تاثیرگذاری این قضیه بر روی مردم و جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار دانست و ادامه داد: در نظام اسلامی که هر کس وظیفه و مسوولیتی دارد اگر اعمال این مسوولیت همراه با تقوا باشد این امر می‌تواند مقدمه‌ای برای ایجاد وحدت در کشور قلمداد شود.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که خطاب رهبر معظم انقلاب به همگان بود و هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید خطاب ایشان به افراد و گروه‌های خاصی بود. ایشان هم به مسوولان دولت و هم به مسوولان مجلس و قوه قضاییه توصیه‌هایی فرمودند و امروز قدم اول برای همه ما گام برداشتن در مسیری است که ایشان ترسیم کردند.

کوهکن با اشاره به این بخش از فرمایشات رهبر معظم انقلاب که اختلاف‌افکنی را خلاف شرع دانستند، ادامه داد: ایشان در بخش دیگری از صحبت‌هایشان با صراحت، مجددا بر جذب حداکثری و دفع حداقلی تاکید کردند و این مساله را امروز باید بزرگان نظام و سیاسیون کاملا رعایت کنند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اتفاقاتی که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در کشور رخ داد، گفت: پس از این انتخابات برخی نیروهای انقلاب و نظام به هر جهتی دلخور شدند، و برخی هم تصور کردند که این افراد از انقلاب بریده‌اند، البته حساب جمع قلیلی که فتنه‌انگیزی کرده‌اند از این نیروهای انقلاب جداست.

کوهکن گفت:‌ کم نبودند افرادی که در این انتخابات طبیعتا از نتیجه دلخور شدند که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیر خودشان بر جذب حداکثری و دفاع حداقلی تاکید کردند و برداشت ما از این فرمایش ایشان این است که اگر این افراد به صحنه بازگشتند با آغوش باز آنها را بپذیریم، و حتی ما وظیفه داریم که سراغ این افراد برویم و اگر هم اشتباهی کردند آن اشتباه را قابل برگشت بدانیم.

وی با اشاره به بخشی از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب که به بحث مذاکره با آمریکا مربوط می‌شد، یادآور شد که معظم‌له دشمنی‌ها و مخالفت‌ها را به دو دسته تقسیم کردند یک دسته دشمنی‌های مرزی و لفظی که قابل پیگیری و حل است، و می‌تواند به سمت وسوی تفاهم پیش رود و یک دسته دشمنی‌های مبنایی است.

این عضو هیات رییسه مجلس در بخش دشمنی‌های مبنایی تکلیف رژیم صهیونیستی را کاملا مشخص دانست و گفت: براساس فرمایشات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هیچ زمانی مبانی اعتقادی ما اجازه نمی‌دهد که رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسیم و لذا همگان باید مراقب حرف زدن خود باشند و به شکلی سخن نگویند که به این فرمایش خدشه وارد شود، چرا که ما نه هویتی برای ملت اسراییل قائلیم و نه برای رژیم صهیونیستی.

کوهکن بر این اساس دشمنی رژیم صهیونیستی با ایران را نیز یک دشمنی بنیادین خواند و گفت: البته مقام معظم رهبری این مطلب را درباره آمریکا نفرمودند به این معنا که هرچند که ما با مشی استکباری آمریکا مخالفیم و تا زمانی هم که مشی آنها سلب هویت ما باشد با آنها به هیچ وجه کنار نخواهیم آمد اما آن طور که ارتباط با اسراییل برای ابد قطع است اما آمریکا اگر زمانی عقل و تدبیر کرده و بفهمد که در بیرون مرزهای خود حق اعمال نظر ندارد شاید بشود نسبت به این قضیه تجدیدنظر کرد.

وی با تاکید بر این نکته که البته هم اکنون دشمنی ما با آمریکا نیز بنیادی است تاکید کرد که تا زمانی که این روحیه استکباری در آمریکا وجود داشته باشد مذاکره با این کشور برای ما هیچ مفهومی نخواهد داشت و همه مسوولان هم باید به این تحلیل بنیادی توجه کنند و حرفی نزنند که از آن سوءاستفاده شود که ما به دنبال مذاکره هستیم و یا نسبت به این قضیه بی‌رغبت نیستیم.

این عضو هیات رییسه مجلس در خصوص آن بخش از فرمایشات معظم انقلاب که به بحث اتحاد مسوولان بر می‌گشت ادامه داد: تکلیف روشن است؛ اگر فردی، مسوولی، حرفی بزند و یا تحلیلی انجام دهد که این تحلیل خارج از عرف و رویه معمول باشد و ورای یک انتقاد محترمانه قلمداد شود طبیعی است که این حرف به سمت خصومت پیش می‌رود و آن فرد بداند که کار خلاف شرعی انجام داده و همه باید دوستانه و برادرانه به آن تذکر دهند.

کوهکن تکلیف مهم رسانه‌ها را در این زمینه مورد تاکید قرار داد و گفت: متاسفانه گاهی برخی از رسانه‌های ما به این مسائل توجه ندارند و به محض این‌که حس می‌کنند فردی حرف جدیدی زده است به آن دامن می‌زنند، و این در حالی است که رسانه‌های ما در شرایط فعلی کشور باید متحدانه فردی که پا در مسیر ایجاد اختلاف می‌گذارد چون طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مرتکب خلاف شرع شده است امکان رسانه‌ای خود را در اختیار آن قرار ندهند و به تعبیری آن فرد را تحریم خبری کنند.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا، خاطرنشان کرد که اگر این مسیر طی شود قطعا رضایت خدا و مردم را در پیش خواهد داشت، چرا که همه خواست مردم از مسوولان این است که به جای حرف زدن و شعار دادن تنها برای آنها کار کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet