ایام محرم 1398
1389/05/29 16:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا پیشنهاد داد:

در نشست مشترک دولت و مجلس راهکارهای اجرایی کردن توصیه‌های رهبری تبیین شود

**یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولین نشست مشترک دولت و مجلس که قرار است یکشنبه هفته جاری برگزار شود، تاکید کرد که در این نشست راهکارهای اجرایی کردن توصیه‌های اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام تبیین شود.

حجت‌الاسلام‌ حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، ‌فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران را منشور جامعی از راهکارها و تحلیل شرایط موجود انقلاب اسلامی در عرصه جهانی و داخلی توصیف کرد و گفت: ایشان بر ضرورت نهادینه شدن اخلاق در وجود انسان‌ها و رعایت آن در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه تاکید کردند و فرمودند که باید از هرگونه اقدام و سخن و کلام و حرکتی که ناقض اخلاق باشد پرهیز کرد.

وی با اشاره به بررسی مسائل بین‌المللی روز از سوی رهبر معظم انقلاب و تحلیل جامعی از شرایط انقلاب در تقابل با دنیای استکبار و سلطه خاطرنشان کرد: ایشان در عرصه داخلی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و کارکردهای نظام جمهوری اسلامی را مورد تاکید قرار دادند و در بحث مذاکره و گفت‌وگو با آمریکا که این روزها به نحوی مطرح است توصیه‌هایی فرمودند و اظهارات مقامات آمریکایی و طرح این موضوعات را از سیاست‌های خصمانه آمریکا دانستند.

سبحانی‌نیا با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر این نکته که تا زمان ادامه این روند از سوی آمریکا و اتخاذ سیاست‌های فعلی از سوی این کشور بحث مذاکره هیچ معنایی ندارد، در عین حال بر این نکته که بحث هسته‌یی طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب هم‌چنان برای ما حق مسلمی است تاکید کرد و گفت: اقدامات غرب نه تنها باعث توقف فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ما نخواهد شد بلکه ما را مصمم‌تر و جدی‌تر می‌کند که برای دستیابی به دستاوردهای هسته‌یی کار کنیم، کما این‌که در بحث سوخت 20 درصد اقدامات غرب ما را بیشتر به این سمت هدایت کرد و به تبع این راه هم‌چنان ادامه دارد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری همگرایی و وحدت برای دستیابی به اهداف انقلاب را یک نیاز و ضرورت عنوان کرد و گفت: از آنجا که ما در مقابل نظام سلطه و سیاست‌های شیطانی رژیم استکباری قرار گرفته‌ایم امروز بیش از هر زمان دیگری وحدت و همگرایی ضرورت دارد و عقل و شرع هم حکم می‌کند که در مقابل جبهه استکباری، جبهه داخل کشور یک صدا و واحد و هماهنگ باشند تا بتوانیم از این شرایط خاص عبور کنیم لذا ایشان مساله وحدت را یک واجب شرعی در این شرایط قلمداد کرده و تعمد در نقض وحدت و به هم زدن همگرایی را خلاف شرع اعلام فرمودند.

سبحانی‌نیا برای مقابله با تحریم‌ها و عبور از شرایط پیش رو، همگرایی بین مسوولان به ویژه تصمیم سازان قوای سه گانه را لازم دانست و گفت: انتظار می‌رود که این فرمایشات معظم له نصب‌العین همگان قرار گیرد.

وی گفت: به ویژه قوای تاثیرگذاری همچون مجریه و مقننه باید سعی کنند که تریبون وحدت بخشی و وحدت آفرینی باشند و امیدواریم که در آینده این مساله را از سوی مسوولان این قوا بیشتر شاهد باشیم و مشاهده کنیم که مسائل جزیی نمی‌تواند فضای جامعه را ملتهب کرده و دشمنان انقلاب را خوشحال و دوستان را نگران کند.

سبحانی‌نیا با اشاره به تاکید مجدد مقام معظم رهبری بر جذب حداکثری و دفع حداقلی عنوان کرد: البته ایشان فرمودند که این جذب حداکثری و دفع حداقلی باید با ملاک‌ها و معیارهای لازم انجام شود، به این معنا که اگر ملاک‌های لازم وجود داشت اندک اختلاف‌نظر بین نیروها باعث نشود که نیروها دفع شوند، و اندک بهانه‌ای نباید زمینه حذف نیروها از جریان‌های سالم در خدمت انقلاب را در پی داشته باشند.

وی با تاکید بر این‌که باید تلاش شود که جبهه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی یک جبهه قوی و منسجم و واحد در مقابل طمع‌ورزی‌های غرب باشد، در عین حال گفت: تعامل، هماهنگی و همکاری قوا امر لازمی است؛ البته این گفته به معنای این نیست که بگوییم که هیچ اختلاف‌نظری نباید وجود داشته باشد، کما این‌که اختلاف‌نظرهای کارشناسانه نیز بسیار مهم است و به قوت کار می‌انجامد.

وی گفت:‌ البته مهم این است که در کلان قضیه فضای تعامل و همگرایی و رفع مشکلات بین قوا وجود داشته باشد و این نکته باید یک دستورالعمل جدی برای مجلس و دولت قلمداد شود تا بی‌جهت بین این دو قوه فضا ملتهب نشود.

سبحانی‌نیا با اشاره به اولین نشست مشترکی که قرار است یکشنبه هفته جاری بین دولت و مجلس برگزار شود، اظهار امیدواری کرد که یکی از محورهای مهم این نشست توجه عملی به فرمایشات معظم له و راهکارهای اجرایی کردن توصیه‌های ایشان باشد.

وی با یادآوری این‌که توصیه‌های اخیر رهبر معظم انقلاب در گذشته هم به نحوی مورد اشاره بوده است، گفت: البته در این مرحله ایشان با بیانی جامع و دقیق‌تر این موارد را مورد تاکید قرار دادند که به تبع آن تاکیدات لازم و ضروری، ایجاب می‌کند همه دست‌اندرکاران و کارگزاران نظام به آن توجه بیشتر و مهم‌تری نشان دهند.

سبحانی‌نیا درباره علت این‌که چرا بعضا این توصیه‌ها مورد توجه عملی قرار نمی‌گیرد، گفت: البته این فرمایشات در مراحلی مورد تاکید و نگاه و توجه دستگاه‌های مختلف قرار می‌گیرد اما ممکن است به مرور زمان برخی از این نکات مغفول واقع شود و مورد بی‌توجهی مسوولان و دست‌اندرکاران قرار بگیرد، اما به نظرمی‌رسد که بیان این مساله در این مرحله و به ویژه در ماه مبارک رمضان قطعا مورد توجه بیشتر مسوولان قرار خواهد گرفت.

این عضو هیات رییسه مجلس گفت: البته در شرایط امروز کشور برخی مخالفان انقلاب و نظام که از اختلافات بهره می‌گیرند به شکل مضاعف آتش‌بیار معرکه شدند و سعی می‌کنند فضا را به گونه‌ای بچینند که تفاهم و همدلی در جامعه ایجاد نشود و همواره کشمکش‌ها بین افراد و رسانه‌ها و احزاب و مسوولان و نیروهای ولایی اصولگرا وجود داشته باشد.

وی گفت: مجموعه این مسائل بعضا باعث می‌شود که علی‌رغم این توصیه‌ها برخی به آن توجه نکنند که در این مرحله و در این ایام ما امیدواریم که با توجه به فضای معنوی ماه مبارک رمضان این توصیه‌ها تاثیرات لازم خود را در سطوح مختلف اجتماعی داشته باشد و همه خود را ملزم به رعایت این امور و نکات کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet