شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/30 10:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی هیات رئیسه:

نیروگاه بوشهر نماد استفاده از دانش بومی است

**سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه غربی‌ها نمی توانند برای ایران تعیین تکلیف کنند گفت: راه اندازی نیروگاه بوشهر نماد استفاده از دانش بومی است.

محسن کوهکن در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تا کنون در قالب تعهدات خود پیش رفته است و برای دستیابی به این دانش ایستادگی های بسیاری کرد.

وی سخن غربی‌ها مبنی بر اینکه با راه اندازی این نیروگاه ایران نیازی به غنی سازی ندارد را صحیح ندانست و گفت: غربی ها و آمریکا خطی را دنبال می کنند و در این مسیر به دنبال دلیلی برای ادعای خود هستند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی است تصریح کرد: ایران قطعا در قالب تعهدات و قوانین بین المللی به راه خود ادامه خواهد داد.

کوهکن افزود: اکنون سوال ما از غربی‌ها این است که ساخت نیروگاه بوشهر چند سال طول کشید و چه مراحلی را طی کرد و چرا آن کشور غربی که تعهد ساخت این نیروگاه را داشت؛ ساخت آن را نیمه تمام رها کرد و رفت.

وی ادامه داد: سابقه بدی از عدم تعهدات غربی‌ها برای ایرانیان به یادگار مانده است لذا ما زمانی‌که می گوییم به غربی ها اعتمادی نداریم با مدرک سخن می گوییم و بزرگترین مدرک هم نیروگاه بوشهر است.

نماینده مردم لنجان در مجلس همچنین گفت: غربی‌ها باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران از طرق دیگری مانند استفاده از دانش بومی هم می تواند به مراحل بعدی این تکنولوژی دست یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet