هدر موبایل
1389/05/30 10:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌فرد:

رعایت تقوا از سوی سیاسیون اعتماد بیشتر مردم را موجب می‌شود

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعتا اگر مردم از سیاستمداران‌شان تقوا ببینند به آن‌ها بیشتر اعتماد می‌کنند، چرا که نظام ما یک نظام مردمی است که قدرت اصلی‌اش را از مردم گرفته است.

حسن غفوری‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم رعایت تقوای سیاسی به ویژه در ماه مبارک رمضان اظهارکرد: فلسفه‌ی اصلی روزه در اسلام رعایت تقوا است و تقوا به این معناست که قدرتی در انسان ایجاد می‌شود که در مقابله با ناملایمات و معاصی فرد بتواند خود را حفظ کند. یکی از زمینه‌های خطرناک هم در سیاست است که فرد ممکن است به راه‌هایی کشیده شود که موجب تخریب رقیب و بیان مطالب خلاف حقیقت شود.

وی افزود: در این موارد تقوا می‌تواند به کمک سیاستمداران بیاید که بیش از همه به آن نیاز دارند و به نظر من تقوای سیاسی مهم‌تر از تقوا در جنبه‌های دیگر است، چرا که معاصی که در عالم سیاست ممکن است بروز کند بسیار خطرناک‌تر است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر تقوای سیاسی در کسی باشد او در جهت آبروریزی از یک مسلمان و هتک حرمت قدم برنمی‌دارد، لذا تقوای سیاسی به کل نظام و کارایی نظام بستگی دارد و از تقوای فردی بسیار مهم‌تر است.

غفوری‌فرد در پایان با بیان این‌که رعایت تقوا از سوی سیاستمداران باعث اعتماد بیشتر مردم می‌شود، گفت: اگر سیاسیون تقوا را رعایت کنند دل‌ها به هم نزدیک‌تر خواهد شد، کدورت‌ها خاتمه می‌یابد و نهایتا این امر وحدت و انسجام در جامعه را به دنبال خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet