شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/30 10:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده رباط کریم:

سفرهای استانی تاثیرات مثبت و شگرفی در مملکت ایجاد کرد

**نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است که دولت طی این مدت که سفرهای استانی خود را آغاز کرده است، علی‌رغم سطح محرومیت بالای شهرستان‌های استان تهران، بیشتر وقت مرده‌ی خود را برای سفرهای این استان اختصاص داده است.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا، سفرهای استانی دولت را یک ابتکار عمل جالب بعد از پیروزی انقلاب توصیف کرد و گفت: این سفرها تاثیرات مثبت و شگرفی در مملکت ایجاد کرد.

وی سفرهای استانی دولت را از نظر سیاسی در ارتقاء سطح تفکر ایرانیان بسیار موثر دانست و گفت: در این سفرها مردم از نزدیک با رییس دولت دیدار کرده است و با تصمیمات و برنامه‌هایی که دولت برای استان‌ها اتخاذ می‌کند، آشنا می‌شوند.

نوروزی گفت: مردم استان‌های دیگر نیز به مصوبات دولت برای یک استان توجه می‌کنند، تا برای استان‌های خود الگوبرداری کرده و سطح مطالبات خود را قوی‌تر کنند و البته دولتمردان نیز از وضعیت حوزه‌های مختلف مطلع شده و می‌توانند برنامه‌ریزی مفیدتر و موثرتری برای آنها داشته باشند.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، با اعتقاد به این‌که باید یک مقدار شبکه‌ی اجرایی در حوزه‌ی معاونت اجرایی ریاست جمهوری در تهران قوی‌تر و منسجم‌تر شود، ادامه داد: در این صورت مصوبات با پیگیری جدی‌تری به نتیجه می‌رسد.

نماینده‌ی مردم رباط کریم در خانه‌ی ملت، در ارزیابی از اقداماتی که دولت در استان تهران در راستای سفرهای استانی خود تاکنون انجام داده است، گفت: متاسفانه استان تهران از این نظر همیشه مظلوم بوده و آنطور که باید از امکانات فنی و صنعتی آن استفاده نشده است و این استان از آنچه دولت در استان‌های دیگر تاکنون اعمال کرده است کم‌بهره و یا بی‌بهره بوده است.

نوروزی در عین حال گفت: البته دولت کلیه‌ی مصوبات شهرستانی استان تهران را تاکنون به بحث گذاشته و طی جلساتی نمایندگان استان تهران چهره به چهره با مسوولان قوه‌ی مجریه بحث و تصمیمات خاصی را اتخاذ کرده‌اند.

وی وضعیت شهرستان‌های استان تهران را نسبت به سایر شهرستان‌ها پایین‌تر دانست و گفت: مثلا در شهرستان 850 هزار نفری رباط کریم تنها یک بیمارستان 100 تختخوابی وجود دارد و علی‌رغم وجود 51 هزار بیمه‌گذار در این شهرستان مشکلات زیادی از نظر تامین اجتماعی و خدماتی وجود دارد.

نماینده‌ی مردم رباط کریم در خانه‌ی ملت، با اشاره به این‌که در این شهرستان علی‌رغم جمعیت 850 هزار نفری آن تنها یک استادیوم 22 هزار نفری وجود دارد، گفت: در کل سطح محرومیت در رباط کریم بالاست و دولت تنها وقت مرده خود را برای سفرهای استان تهران اختصاص می‌دهد.

نوروزی ادامه داد: در اطراف استان تهران زاغه‌نشینانی هستند که مظلومانه در خانه‌های 16 متری زندگی می‌کنند که دولت باید برای اینها فکر اساسی بکند؛ چرا که جمعیت زیادی از جوانان این مملکت در همین مناطق سکنی دارند.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا در کل سفرهای استانی دولت را بسیار موثر توصیف کرد و گفت: امیدواریم در آینده این سفرها به شکل جدی‌تر پیگیری شده و تاثیرات مثبت خود را در همه‌ی مناطق داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet