خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/10 13:34:00
سرویس صحن

انتقاد ندیمی از حذف اسامی در گزارش کمیسیون اصل 90 از پرونده‌های مفاسد اقتصادی

ندیمی در زمان قرائت شدن گزارش کمیسیون اصل نود از پرونده‌های مفاسد اقتصادی، خطاب به هیات رئیسه مجلس متذکر شد: حذف اسامی به تصویب کمیسیون نرسیده، هیات رییسه خود به صلاحدید خود این اسامی را حذف کرده و این مخالف با وظایف کمیسیون‌هاست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مواد 133 و 168 و 169 و 171 و 172 آیین نامه داخلی مجلس گفت: من چند سوال دارم که اگر جواب بدهید هم من و هم برخی از دوستان که این شبهه را دارند که حذف اسامی که ضرورت هم بوده به تصویب کمیسیون نرسیده، یعنی هیات رئیسه به صلاحدید خود برای پیگرد و پی جویی بعدی وضع کرده که به نظر می رسد که این مخالف با مباحث مربوط به کمیسیون ها است.

وی گفت: من در اینجا سوال کردم تا رفع شبهه شود.

ندیمی تصریح کرد: اساس گزارش این است که هم در اعداد و هم در محتوا به تصویب کمیسیون برسد. در اینجا مطرح شد که این گزارش هیات رئیسه کمیسیون است.

نماینده لاهیجان گفت: تریبون متعلق به کمیسیون است نه اعضای هیات رئیسه این کمیسیون.

سپس حدادعادل در پاسخ به تذکر ایرج ندیمی گفت: یعنی شما می گویید در این گزارش اسامی بود و هیات رئیسه آن را حذف کرده است؟ هیات رئیسه حق ندارد در گزارش تصرفی داشته باشد این مساله را تکذیب می کنم.

رئیس مجلس گفت: من تصور نمی کنم که این مطالب قابل طرح باشد، با امضای رئیس کمیسیون گزارش در اختیار هیات رئیسه قرار گرفته و در دستور کار قرار گرفته است.

حدادعادل گفت: شما با آقای فاکر صحبت کنید ایشان توضیح می دهند. آقایان فدایی و عسگری هم که توضیح دادند ما گزارش کمیسیون را خواندیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet