هدر موبایل
1389/05/30 11:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون انرژی:

راه اندازی نیروگاه بوشهر حاکی از توان دیپلماسی پنهان و آشکار ایران است

**عضو کمیسیون انرژی مجلس راه اندازی نیروگاه بوشهر را حاکی از توان دیپلماسی پنهان و آشکار جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل دانست.

عسکر جلالیان در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب اظهار داشت: همه بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی به پاک بودن نیروگاه بوشهر از انحرافات هسته ای اذعان دارند .

وی افزود: در نشست با روس ها مقرر شد 25 شهریور تست نهایی و 25 آبان راه اندازی نهایی نیروگاه بوشهر را برای تولید برق شاهد باشیم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین گفت: راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر هیچ ارتباطی به غنی سازی اورانیوم و ادامه فعالیتهای هسته ای ما در چارچوب تکمیل دانشها و دستاوردهای علمی ندارد.

جلالیان دانش هسته ای را یکی از دانش های بنیادین و پایه ای ارزیابی کرد و افزود: در پیشرفتهای علمی امروز هیچ کشوری به قله های بلند علمی و پژوهشی نمی رسد مگر با بهره گیری از دانش و تکنولوژی هسته ای.

وی اضافه کرد: امروزه دانش هسته ای در حوزه نظامی کاربردی ضعیف دارد به گونه ای که بالغ بر 90 درصد سرمایه گذاریها در حوزه دانش هسته ای و علوم مربوط به پزشکی ، صنعتی وکشاورزی صورت می گیرد.

جلالیان خاطرنشان کرد: امروز هر کشوری که به دنبال فعالیتهای هسته ای با هدف بهره گیری نظامی باشد سخت در خطا واشتباه است چرا که در حوزه نظامی خروجی این دانش بمب اتم است و این بمب در دنیای امروز امنیت نمی آورد بلکه مخل امنیت است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: سلاح هسته ای قبل از اینکه سلاحی بازدارنده باشد، سلاحی تهدید کننده در حوزه داخلی و خارجی است و نمونه آن در اسرائیل مشاهده می شود به گونه ای که این رژیم با داشتن کلاهکهای بسیار هسته ای از امنیت لازم برخوردار نیست و مجبور است به راهبردهای جنگ روانی و تبلیغاتی متوسل شود .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet