هدر موبایل
1387/02/10 14:06:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

"غلامعلی حداد عادل" در جلسه علنی روز سه شنبه تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، جزییات تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور به این شرح است:

- تذکر مصباحی مقدم نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزیر صنایع و معادن در خصوص تسریع در پرداخت حقوق کارگران شرکت کیان تایر با توجه به گذشت ماهها از اعتراض آنان و عدم دریافت حقوق خود.

- تذکر سبحانی نماینده دامغان به وزیر صنایع و معادن در خصوص لزوم تسریع در آماده سازی زیر بناهای ناحیه صنعتی صیدآباد دامغان و به وزیر کشور لزوم توجه ویژه به شرایط خشکسالی در شهرستان دامغان با عنایت به مشکلات ناشی از سرمازدگی محصولات کشاورزان.

- تذکر امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر کشور در خصوص جلوگیری از برخوردهای نامناسب و دور از شان نظام با کارمندان فرمانداری و ادارات دیگر بعد از انتخابات.

- تذکر تابش نماینده اردکان به رئیس جمهور در خصوص دستور اتخاذ تدابیر عاجل و ضروری در خصوص جلوگیری از خاموشیهای گسترده در تابستان برای رفع نارضایتی مردم و پیامدهای منقی اقتصادی و اجتماعی آن.

- تذکر فضلعلی نماینده تویسرکان به وزیر بازرگانی در خصوص جلوگیری از گران نمودن قیمت نان توسط برخی از نانوائیهای تهران بطور غیر قانونی.

- تذکر علیخانی نماینده قزوین،آبیک والبرز به وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص رسیدگی به اعتراضات گسترده دانشجویان دانشگاه پیام نور قزوین و به وزیر راه و ترابری در خصوص رسیدگی به مشکل آسفالت و مرمت جاده روستای آشنستان شهرستان قزوین و رسیدگی به ضعف مدیریت اداره کل راه و ترابری استان قزوین و پاسخ به مکاتبات مشکل راه ارتباطی اسماعیل آباد به قزوین.

- تذکر تمدن نماینده شهرکرد به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در اجرایی نمودن طرح راه آهن چهارمحال و بختیاری برابر کارشناسیهای صورت گرفته و نظر مهندس مشاور.

- تذکر طلائی نیک نماینده بهاروکبودرآهنگ به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در بهره برداری از ایستگاه هواشناسی شهرستان بهار.

- تذکر حسینی نماینده سیرجان و بردسیر به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در احداث بزرگراه سیرجان - بندر عباس و به وزیر جهاد کشاورزی ضرورت مساعدت فوری به کشاورزان خسارت دیده.

- تذکر پشنگ نماینده خاش و میرجاوه به وزیر کشور و وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  لزوم رسیدگی به خسارات وارده به کشاورزان و دامداران شهرستان خاش و بخشهای میرجاوه - کورین و نصرت آباد بر اثر سرمازدگی و خشکسالی اخیر.

- تذکر رهبر نماینده اصفهان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به مشکل افزایش قیمت کود، سم، بذر، روغن موتور و تجهیزات کشاورزی برای کاهش فشار مضاعف بر کشاورزان با توجه به خشکسالی اخیر و پائین بودن قیمت محصولات کشاورزی.

- تذکر فتحی پور نماینده کلیبر و هوراند به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به وضعیت کشاورزان و باغداران و عشایر  شهرستان کلیبرو بخش های هوراند - خداآفرین و آبش احمد و جبران خسارت وارده بعلت خشکسالی.

- تذکر علیخانی نماینده بوئین زهرا وآوج به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی عاجل و اساسی برای رفع مشکل کمبود شدید آب کشاورزی به واسطه مسلوب نمودن چاه های آب کشاورزی روستاهای استان قزوین بخصوص روستای سیرم بخش ارداق شهرستان بوئین زهرا؛ صدور مجوز پمپاژ آب از رودخانه شاهرود برای تامین آب کشاورزی مورد نیاز کشاورزان روستای علی آباد بخش رودبارشهرستان قزوین و رسیدگی عاجل در خصوص رفع مشکل کمبود شدید آب کشاورزی روستای خاکشان بخش بشاریات شهرستان آبیک.

- تذکر محمدیاری نماینده طوالش، رضوانشهر و ماسال به وزیر نیرو در خصوص تامین آب زراعی مزارع برنج شهرستان رضوانشهر و ماسال از سد سپیدرود.

- تذکر قره خانی نماینده علی آباد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش با گذشت بیش از یکسال در استان گلستان بخصوص شهرستان علی آباد کتول.

- تذکر راهب نماینده تنکابن و رامسر، نعمت زاده قراخیلی و رعیت نمایندگان قائم شهر و سوادکوه، یوسفیان نماینده آمل، ناصری و قاسم زاده نمایندگان بابل، روحی نماینده بابلسر، شجاعی کیاسری نماینده ساری، حیدری نماینده شلمانی نماینده لنگرود، مرحبا نماینده آستارا و حق شناس نماینده بندرانزلی، حکیمی نماینده رودبار، صادق دقیقی نماینده آستانه اشرفیه و عاشوری قلعه رودخانی نماینده فومن و شفت

به وزیر نیرو در خصوص لزوم تدابیر لازم برای تامین آب مزارع برنجکاری گیلان و مازندران  با توجه به شروع نشاء کاری برنج در شالیزارها  و کاهش بارندگی و کمبود آب.

تذکر قمی نماینده پاکدشت به وزیر راه و ترابری در خصوص ضرورت اجرایی شدن طرح کمربندی شهرستان پاکدشت و به رئیس جمهور در خصوص دستور اجرایی شدن احداث بیمارستان پاکدشت.

- تذکر رحمانی نماینده تاکستان به رئیس جمهور و وزرای  کشور و جهاد کشاورزی در خصوص دستور پیگیری جدی در خصوص جبران خسارات سنگین وارده بر اثر سرمازدگی و خشکسالی شدید سال گذشته باغات انگور و میوه و مزارع شهرستان تاکستان و پرداخت کمک های بلا عوض و وام؛ به وزیر در خصوص

- تذکر موسوی سرچشمه نماینده فیروزآباد، قیر و کارزین به وزیر نفت در خصوص تسریع در گازرسانی به مجموعه پرزیتون از توابع بخش میمند شهرستان فیروزآباد و تسریع در گازرسانی به شهر افزر مرکز بخش افزر از توابع شهرستان قیروکارزین.

- تذکر بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به علت قطع برق تالار وحدت در دهمین سال تاسیس ارکستر ملی و سرگردانی صدها نفر هنرمند و هنردوست و برنامه ریزی لازم در اینگونه مکان ها و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بررسی بی برنامگی و آماده نبودن صحنه و ایجاد سرگردانی صدها نفر در دهمین سال تاسیس ارکستر ملی به بهانه قطع برق.

- تذکر ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل به وزرای جهاد کشاورزی، کشور و نیرو در خصوص پیگیری مشکلات کم آبی و بی آبی مزارع برنج گیلان و تمهیدات پوشش کامل بیمه محصول برنج با توجه به عدم امکان کاشت آن.

- تذکر فولادگر، رهبر، استکی، کامران دستجردی و اخوان بیطرف نمایندگان اصفهان، حیدرپورشهرضایی نماینده شهرضا و سمیرم سفلی، سعادت نماینده نجف آباد و تیران، حسنی بافرانی نماینده نائین، اسماعیل زاده نماینده فلاورجان و کوهکن ریزی

نماینده لنجان به وزرای راه و ترابری و نفت در خصوص رسیدگی به علت عدم نظارت کافی و فقدان مدیریت در اداره کل راه و ترابری استان چهار محال و بختیاری و عدم حفاظت لازم از خط لوله 32 اینچ انتقال نفت به پالایشگاه های مرکزی در حادثه ترکیدن لوله و  ورود نفت به آب زاینده رود.

- تذکر سروری و نادران نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزرای کار و اموراجتماعی، کشور و صنایع و معادن در خصوص رسیدگی به وضعیت نامطلوب و عدم پرداخت حقوق چند ماهه کارگران کارخانه کیان تایرچهاردانگه.

- تذکر ناصری و قاسم زاده نمایندگان بابل، راهب نماینده تنکابن و رامسر و یوسفیان نماینده آمل به وزیر نیرو در خصوص اقدام عاجل در باز نمودن دریچه سد لار برای آبدهی مزارع برنج پائین دست و رفع مشکل کم آبی.

- تذکر نوعی اقدم نماینده اردبیل، نیر و نمین به وزیر راه و ترابری در خصوص جلوگیری از توقف عملیات اجرایی راه آهن اردبیل و افزایش اعتبارات این طرح در مقایسه با سایر طرحهای راه آهن کشور.

- تذکر رضایی میرقائد نماینده مسجدسلیمانو لالی به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی جدی به قطع مکرر برق در شهرستان مسجدسلیمان و رسیدگی جدی به مشکل آب آشامیدنی شهرستانهای مسجدسلیمان و لالی.

- تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر بازرگانی در خصوص لزوم رسیدگی به اعتراض کارخانه داران لبنیات و پرداخت مابه التفاوت قیمت شیر یارانه ای و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم برآورد و تامین خسارت یخ زدگی گندم کشاورزان آذرشهر و بخش گوگان.

- تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت توسعه و تقویت بیشتر آموزشکده های فنی و حرفه ای و جلوگیری از ادغام آنها در سازمان آموزش و پرورش استانها.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet