هدر اصلی
1389/05/30 10:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بهار و کبود‌رآهنگ:

سفرهای استانی کاری ارزشمند و در شان نظام است

**نماینده‌ی مردم بهار و کبودر‌آهنگ در خانه ملت با بیان این‌که حل تمام مشکلات در سفرهای استانی شدنی نیست، تصریح کرد: البته بهتر است رییس‌جمهور قبل از سفر به هر استانی از چند روز قبل تیمی کارشناسی برای بررسی مسائل به استان‌ها اعزام کند.

عیسی جعفری در گفتگو با ایسنا، با بیان این‌که سفرهای استانی کاری ارزشمند و در شان نظام است، گفت: در این سفرها مسوولان رده بالای نظام، دست به دست می‌دهند و از نزدیک یک‌سری مسائل را لمس کرده و به مردم وقت داده می‌شود که مشکلات خود را با مسوولان در میان گذارند.

وی افزود: متاسفانه این ذهنیت در مردم و حتی بعضا مسوولان ایجاد شده مبنی براین‌که اگر دولت قرار است سفری به استانی داشته باشد، باید تمام مشکلات در آن سفر حل می‌شود.

این نماینده مجلس گفت: اما واقعیت امر این نیست، چرا که توان دولت محدود است. مساله‌ی دیگر بحث انتظارات مردم است که در قالب نامه‌ها مطرح می‌شود که این مساله هم باز بحثی است که باید آن را ساماندهی کرد.

از نظر جعفری، در هفته‌ دولت باید دو اتفاق رخ دهد، یکی بحث خدماتی است که دولت به مردم به عنوان خدمتگزار آنها ارائه می‌دهد و دوم ایجاد زمینه‌ برای این‌که مردم بتوانند از نزدیک از خدمات و تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد، با خبر و مطلع شوند.

جعفری در عین حال، نفس انجام سفرهای استانی را امری خوب و پسندیده دانست و خواستار ادامه‌ پیدا‌کردن آن شد.

وی با بیان این‌که نباید انتظار داشت که همه مشکلات در سفرهای استانی حل شود،‌ گفت: به عنوان مثال، فردی در یک روستا دوست دارد هم مشکل خانه بهداشت و هم بهسازی، گاز‌رسانی و آسفالت جاده‌اش حل شود که همه این‌ها مواردی است که قطعا در یک فرصت محدود و یا با یک سفر دولت حل شدنی نیست و این‌که تصور کنیم با این سفرها کل مسائل و نیازها برطرف شود، امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی با اشاره به سفر رییس‌جمهور در دور دوم سفرها به یکی از روستاهای محروم هر استان و ارائه‌ی امکانات به آن روستا گفت: وقتی به روستایی امکاناتی داده شود، روستاهای همجوار معترض می‌شوند که چرا به آنها خدمات ارائه نمی‌شود. واقعیت امر این است که نمی‌شد به همه روستاها رفت، اما روستاهای همجوار نیز مانند روستایی که به آن سفر شده، نیاز به خدمات و امکانات دارند.

نماینده‌ی مردم بهار و کبودر‌آهنگ در خانه ملت اظهار کرد: این‌گونه مسائل را باید با دید کارشناسی نگاه کرد و این نگاه می‌گوید در کوتاه مدت این مشکلات برطرف نمی‌شود، بلکه باید سعی کنیم دراین سفرها از یک طرف امیدی در مردم ایجاد کنیم و بعد هم به نحوی عمل کنیم که این ذهنیت ایجاد نشود که چرا به فلان شهر یا روستا خدماتی داده شده و به فلان شهر یا روستا خدماتی ارائه نشده است.

وی در خصوص بهتر‌شدن نتایج سفرهای استانی نیز گفت: به رییس‌جمهور دراین زمینه پیشنهاد کرده‌ام قبل از آن‌که به استانی سفر کند، یک تیم کارشناسی را یک هفته تا 10 روز به آن استان بفرستد تا با مردم و مسوولان استان به صحبت بپردازند و بعد بیایند بر مبنای واقعیات موجود به نحوی مسائل را بررسی کنند، اگر این‌گونه شود بر مبنای واقعیات موجود می‌توان به هیات دولت عنوان کنند در فلان زمینه بیشتر نیاز به کار است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet