ایام محرم 1398
1389/05/30 11:57:00
سرویس سیاسی
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

حضور آمریکا در منطقه به گسترش تروریسم منجر شده است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بی اساس خواندن اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر حمایت ایران از تروریسم گفت: هیچ ملتی دردنیا به اندازه جمهوری اسلامی از تروریسم آسیب ندیده است بنابراین متهم کردن چنین ملتی ادعایی پوچ و واهی است.

"حسین ابراهیمی" نماینده مردم بیرجند در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با محکوم کردن اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر متهم کردن جمهوری اسلامی به حمایت از تروریسم اظهار داشت: آمریکا خود بزرگترین حامی تروریست در دنیا است و به هر جا که قدم گذاشته، مولد تروریست در آنجا بوده است.

وی افزود: آنها از یک سو دم از آزادی بیان، دفاع ازحقوق بشر و مبارزه با تروریسم می زنند،از سوی دیگر نه تنها به آزادی بیان و حقوق بشر احترام نمی گذارند بلکه با رواج تروریسم به این دو حق اساسی بشری آسیب زده‌اند.

رئیس شورای داوری فراکسیون اصولگرایان با اشاره به حمله آمریکا به افغانستان و عراق تصریح کرد: زمانی به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان و عراق حمله کردند اما همه دیدند که نه تنها تروریسم  در منطقه ریشه‌کن نشد، بلکه شاهد گسترش حضور تروریسم در منطقه هستیم چرا که خود آمریکائی‌ها عامل ورود و تقویت آنها درمنطقه هستند.

ابراهیمی با بی اساس خواندن اظهارات مقامات آمریکایی علیه ایران خاطر نشان ساخت: هیچ ملتی در دنیا به اندازه جمهوری اسلامی از تروریسم آسیب ندیده است بنابراین متهم کردن چنین ملتی ادعای پوچ و واهی است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  ادامه داد: این‌ها از یک سو حرف از مذاکره می زنند و از ایران برای حل مشکلات منطقه خصوصا افغانستان درخواست کمک می کنند و از سوی دیگر ایران را حامی تروریست می نامند و تهدید به حمله می کنند.

نماینده مردم بیرجندگفت: این گونه اظهارات متناقض مصداق همان سخن مقام معظم رهبری است که فرمودند" این ها حتی درخواست کمکشان هم قلدرمآبانه است.

وی با اشاره به تلاش‌های جمهموری اسلامی ایران در حل مسائل افغانستان گفت: خود آمریکایی‌ها از ما خواستند که در حل مسائل افغانستان به آنها کمک کنیم و وقتی ایران ورود پیدا کرد و تلاش‌هایمان هم درحال نتیجه دادن بود، باز هم ما را متهم به حمایت از تروریسم می کنند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس تصریح کرد: این دست ادعاها مطمئنا در آینده هم تکرار خواهد شد و آنها باز هم علیه ما قطعنامه صادرخواهند کرد و ما را متهم می کنند ولی جمهوری اسلامی در مقابل آنها خواهد ایستاد و آرمان‌ها و اهداف خود را قوی تر از قبل دنبال خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سخنان یک مسئول امریکائی مبنی بر اینکه اسرائیل باید همزمان با راه اندازی نیروگاه بوشهر به ایران حمله کند،اظهار داشت: نیروگاه بوشهر هدف اصلی آنها نیست. آمریکا و اسرائیل هویت ما را نشانه گرفته‌اند.

وی افزود: آنها نمی توانند حضور ایران اسلامی و هویت اسلامی ما را تحمل کنند. و همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند اگر این اقدام خصمانه از سوی آنها صورت گیرد گستره مقابله با آنها به منطقه محدود نخواهد شد.

ابراهیمی تاکید کرد: توان دفاعی جمهمری اسلامی ایران در حدی است که هیچگاه تسلیم آمریکا و همدستانش نخواهد شود و با قدرت موانع را پشت سر خواهد گذاشت.  

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet