حلول ماه ربیع الاول
1389/05/10 12:12:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران:

دولت مانعی برای پرداخت اعتبار مترو ندارد

**نماینده مردم کامیاران ،سنندج و دیواندره گفت:هیچ مانع قانونی برای پرداخت اعتبارات از صندوق ذخیره ارزی برای مترو وجود ندارد.

"امین شعبانی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص اعتبارات مترو و نوع برداشت آن از حساب ذخیره ارزی گفت:در مورد برداشت از صندوق ذخیره ارزی برای مترو دولت باید به تعهد خود عمل کند و این بحث  میان دولت و شهرداری است و ربطی به قانون مصوب و مشخص مجلس ندارد.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی افزود:با توجه به پی گیری هایی که توسط کمیسیون عمران به عمل آمده است وزارت کشور اعلام کرده که مقداری از این اعتبارات را پرداخت کردیم ولی شهرداری معتقد است که اعتباری پرداخت نشده است.

وی در خصوص صندوق توسعه ملی و نوع برداشت از آن برای چنین اعتباراتی گفت:بررسی این صندوق و برنامه پنجم هنوز در دست کمیسیون تلفیق است و با توجه به وضعیت فعلی صندوق ذخیره ارزی که در حال حاضر وجود دارد پرداخت اعتبارات مصوب قبل که شامل مترو نیز می شود، از تعهدات دولت است که باید آن اجرایی کند.

وی با تاکید بر این که موجودی صندوق ذخیره ارزی هنوز روشن نیست گفت: اگر صندوق توسعه ملی نیز تصویب شود که در برنامه پنجم صد درصد لحاظ شده است دولت باید نسبت به آن اقدام کند.

شعبانی افزود:یکی از بند هایی که می توانیم برای برداشت از  صندوق ارائه دهیم متروی تهران است.

وی در پاسخ به این که بنابر این در حال حاضر برای مترو می توانند  از حساب ذخیره ارزی برداشت کنند و مانع قانونی وجود ندارد گفت:هیچ مانعی بدین منظور وجود ندارد و مجلس این مسئله را تصویب کرده که برای کلان شهرها و متروی تهران  اعتبار تخصیص یابد.

وی با تاکید براین که وارد خط و خطوط های سیاسی در زمینه اعتبارات متروی تهران  نمی شود گفت:حل ترافیک و متروی تهران اولویت زیادی دارد و قبل از این که صندوق توسعه ملی اجرایی شود باید موجودی ذخیره ارزی را به مجلس اعلام کنند که مجلس بداند چقدر می تواند در قالب همان 25 درصد برای توسعه بخش خصوصی اعتبار اختصاص دهد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet