هدر موبایل
1389/05/30 13:08:00
سرویس اقتصادی
اسماعیلی خبر داد:

احداث سیلو با ظرفیت 100هزار تن در گرمی اردبیل

**نماینده مردم گرمی اردبیل درمجلس شورای اسلامی در بررسی و ارزیابی وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های این منطقه اظهار داشت:‌ طی هفته‌های گذشته بحث خرید گندم و جو در پارس‌آبادمغان و گرمی پیگیری شد که با توجه به همکاری معاونین وزارت بازرگانی و توجه آنها مشکلات موجود در این زمینه مرتفع شده است.

"ولی اسماعیلی "در گفتگو با خبر اردبیل مشکل عمده در این مورد را نبود سیلو و انبارهای مناسب برای ذخیره‌سازی دانست و گفت: در حال‌حاضر انبارهای موجود در گرمی جوابگوی محصولات این ناحیه نبوده و با توجه به جلسات برگزار شده در حال پیگیری هستیم تا متولیان نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در همین راستا بناست یک سیلوی 100هزار تنی در شهرستان گرمی ایجاد شود که هم‌اکنون در مرحله پی‌ریزی قرار دارد و رشد 20درصدی را داشته است.

به گفته وی، در حال‌حاضر در فاز اول بناست سیلوی گرمی با ظرفیت 30هزار تن در 22 بهمن ماه سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

وی اظهار داشت: در صورتی که قول همکاری متولیان به منظور ارائه تسهیلات عملیاتی شود بخش عظیمی از مشکلات این پروژه حل خواهد شد.

اسماعیلی در ادامه به بحث کلنگ‌زنی کارخانه کلرید‌سدیم گرمی اشاره کرد و گفت: با اختصاص زمینی به وسعت 5هکتار در منطقه گرمی این کار آغاز شده که با مشارکت بخش‌خصوصی و بانک صنعت و معدن اجرایی می‌شود که کار خرید و تغییر کاربری آن در حال اتمام است.

وی افزود: با ایجاد این کارخانه حدود 450 فرصت شغلی در گرمی ایجاد می‌شود ضمن اینکه این کارخانه با سرمایه‌گذاری حدود 13میلیارد تومان بناست آغاز به کار کند.

اسماعیلی نماینده گرمی در‌خصوص وضعیت گردشگری استان نیز اظهار داشت: به‌رغم تصویب این مسئله در جلسه هیأت دولت و اختصاص اعتبار حدود 150میلیون تومان در فاز اولیه و 150میلیون تومان در فاز دوم به نظر می‌رسد می‌توان این ناحیه را به یک مکان قابل‌توجه در زمینه گردشگری تبدیل کرد.

نماینده مردم گرمی به وجود منطقه گیلارود اشاره کرد و گفت: در صورتی که بتوانیم امکانات لازم در زمینه آب و برق و زیرساخت‌های لازم بحث گردشگری را در این ناحیه ایجاد کنیم، می‌توان به آینده گردشگری ناحیه امیدوار بود.

به گفته اسماعیلی، فاز اول بحث گردشگری گرمی که سکوی قایقرانی آن است در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

اسماعیلی در ادامه به اخذ مجوز به منظور راه‌اندازی سینما در گرمی اشاره کرد و گفت: پس از اخذ مجوز این نهاد از سوی وزارت ارشاد با معرفی این طرح به بانک مربوطه و کسب تسهیلات لازم امیدواریم کلنگ آن در هفته دولت به زمین بخورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet