خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/30 13:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده شادگان با اشاره به آغاز اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها درخوزستان:

مقداریارانه پرداختی به هر فرد هنوزمشخص نیست

**نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی درباره آغاز اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در خوزستان و نگرانی مردم از افزایش قیمت کالاهای اساسی گفت: وزارت بازرگانی چندی پیش در مورد ذخیره کردن نیاز‌های اساسی مردم و مایحتاج عمومی اقدام کرده و در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید ناصری‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که مقدار یارانه پرداختی به هر فرد هنوز مشخص نشده است،‌ افزود: البته دولت اجرای این قانون را به گونه‌ای کنترل و مدیریت می‌کند که در تورم شوک ایجاد نشود.

وی اظهار داشت: به اعتقاد دولت در اجرای این قانون، ایجاد تورم تا حدودی طبیعی است، اما با توجه به این‌که این تورم به صورت هدفمند جبران می‌شود و مردم هم مابه‌التفاوت افزایش قیمت‌ها را به صورت نقدی دریافت می‌کنند، این قضیه جبران می‌شود. در واقع اگر این مسائل به درستی کنترل و مدیریت شود، مشکل اساسی هم ایجاد نمی‌شود.

وی تصریح کرد: البته نگرانی از عدم مدیریت صحیح در اجرا وجود دارد، زیرا در این صورت، تورم بالا ایجاد می‌شود و پرداخت یارانه نقدی هم تاثیری نخواهد داشت.

ناصری‌نژاد تصریح کرد: از مدیران و مسئولین اجرایی می‌خواهیم اجرای این قانون را در استان به گونه‌ای مدیریت نمایند که مشکلی برای مردم ایجاد نشود و فشار مضاعفی به آنان وارد نگردد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که دولت زمان دقیق اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها در استان و واریز نقدی یارانه‌ها را اعلام نکرده است، افزود: با توجه به این‌که در ماه مبارک رمضان هستیم و مردم به صورت طبیعی خرید‌هایی انجام می‌دهند، اجرای قانون در استان بسیار حساس می‌باشد.

وی گفت: هم‌چنین با وجود اعلام وزارت بازرگانی مبنی بر ذخیره کالاهای اساسی همچون برنج، روغن و شکر، هنوز نحوه کنترل بازار و اجرا برای ما نیز نامعلوم است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet