هدر موبایل
1389/05/30 13:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

راه‌اندازی نیروگاه بوشهر نقطه‌ی امیدی برای ملت‌های آزادی‌خواه است

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: راه‌اندازی نیروگاه بوشهر در شرایط تهدیدها و تحریم‌ها ادعاهای توخالی رژیم غاصب اسرائیل و نظام سلطه‌ای که در مجموع برای ایران ایجاد ممانعت می‌کرد را ثابت می‌کند.

سیدعلی آقازاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: ان‌شاءالله نیروگاه بوشهر از امروز و بعد از سوخت‌گذاری در مرحله‌ی بازدهی و ثمردهی خواهد بود و مردم می‌توانند از نعمت انرژی پاک نیروگاه هسته‌یی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی نیروگاه بوشهر دستاورد بسیار بزرگ جمهوری اسلامی بعد از 30 سال است و این نیروگاه با توجه به جایگاه اتمی و تکنولوژیک آن و همچنین با وجود همه‌ی شیطنت‌ها و خباثت‌های انجام شده برای ممانعت از راه‌اندازی آن توسط برخی قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا راه‌اندازی شد و این نیروگاه به برکت انقلاب اسلامی به ثمر نشست تا در مدار اصلی قرار گیرد و سوخت‌گذاری شود.

نماینده‌ی مردم رشت در خانه‌ی ملت، با اشاره به اهمیت سوخت‌گذاری نیروگاه بوشهر در این برهه‌ی زمانی، یادآور شد: جمهوری اسلامی توانسته به قابلیت تکنولوژی هسته‌یی دست یابد و جزو کشورهای فعال باشگاه هسته‌یی در سطح جهان مطرح شود. همچنین با این اقدام ما از جمله‌ی کشورهای مسلمان خاورمیانه هستیم که از این تکنولوژی به شکل عملی استفاده می‌کنیم و قطعا این دستاورد نقطه‌ی امیدی برای همه‌ی ملت‌های مسلمان، مستضعف و آزادی‌خواه خواهد بود.

آقازاده تاکید کرد: راه‌اندازی نیروگاه بوشهر برون‌رفت از انسدادی است که کشورهای مستکبر علیه کشورهای اسلامی و جهان سوم به لحاظ سیاسی، اقتصادی و تکنولوژیک ایجاد کرده بودند و اجازه‌ی ورود به این عرصه را به کشورهای دیگر نمی‌دادند، اما با مقاومت جانانه‌ی ملت ما و البته با پرداخت هزینه‌های زیاد برای دفاع از حقوق ملت ایران و ملت‌های مسلمان این دستاورد بزرگ نصیب ما شد و جمهوری اسلامی همراه با پیروزی وارد عرصه‌ی جدیدی از محیط تکنولوژیک، اقتصادی و سیاسی شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی در این رابطه، اضافه کرد: رژیم صهیونیستی تنها در رابطه با نیروگاه ما را تهدید نکرده و نمی‌کند، بلکه ماهیت وجود نحس رژیم صهیونیستی برای منافع همه‌ی ملت‌ها تهدید است و این یک اصل ثابت شده است.

وی ادامه داد: طبیعی بود که نیروگاه اتمی بوشهر مورد طمع و تهدید صهیونیست‌ها باشد، اما قطعا دست آنها به جایی نرسیده و نخواهد رسید؛ چرا که آنها جایگاه دفاعی جمهوری اسلامی را فهمیده‌اند و می‌دانند اگر تهدیدی علیه جمهوری اسلامی در هر بخشی انجام گیرد، قطعا پاسخی که آنها خواهند گرفت سنگین‌تر خواهد بود.

نماینده‌ی مردم رشت در خانه‌ی ملت در پایان، خاطر نشان کرد: ان‌شاءالله ملت‌های دیگر می‌توانند با الگوگیری از این حرکت جمهوری اسلامی از مصمم بودن اراده‌ی ملت ما درس بگیرند و خیلی به تمایلات و اهداف پلید نظام سلطه توجه نکنند، بلکه آنچه منافع‌شان اقتضاء می‌کند را ولو خلاف میل آنها انجام دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet