هدر اصلی
1389/05/30 13:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

راه‌اندازی نیروگاه بوشهر در شرایط تهدیدها و تحریم‌ها، حائز اهمیت است‎ ‎

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوخت‌گذاری نیروگاه بوشهر گفت: ‌اهمیت این اقدام شرایط زمانی آن است که آمریکایی‌ها قطعنامه ۱۹۲۹ را به عنوان اقدام سیاسی و غیرحقوقی ظالمانه علیه ملت ایران انجام دادند، و بعد از آن تحریم‌های فراقطعنامه‌ای را در آمریکا وضع کردند.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ضمن این‌که آمریکا به متحدین خود در اروپا فشار آوردند که کار مشابهی را انجام دهند. آنها هم‌چنین به روسیه فشار آوردند که این عملیات که امروز آغاز شد صورت نگیرد اما با همه اینها جمهوری اسلامی ایران با اقتدار سیاست‌های خود را به پیش برد.

وی ادامه داد: روسیه اقدام هوشمندانه‌ای را انجام داد به لحاظ این‌که اولا وارد عرصه‌ای شد که این اطمینان را در ملت ایجاد کرد که روسیه به تعهدات خود پایبند است، به همین دلیل هم این انتظار در افکار عمومی ایران کاملا وجود دارد که گام بعدی روسیه اجرای تعهد S300 باشد.

وی افزود: هم‌چنین روس‌ها این شانس را پیدا کردند که بتوانند نیروگاه‌های بیشتری را در ایران در عرصه‌ هسته‌یی بسازند و این موضوع با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر تولید 20 هزار مگاوات انرژی هسته‌یی ظرف 20 سال آینده نکته کلیدی و حائز اهمیت است.

نماینده مردم بروجرد در خانه ملت هم‌چنین با اشاره به دیدار اخیر کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری تاکید کرد: مواضع نظام جمهوری اسلامی در برابر اقدامات نابخردانه آمریکا و اتحادیه اروپا به بهترین شکل توسط مقام معظم رهبری در دیدار مسوولان اعلام شد و امروز بوشهر به عنوان نقطه آغازین تولید برق هسته‌یی در ایران فعال شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم‌چنین درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی در خصوص راه‌اندازی نیروگاه بوشهر گفت: صهیونیست‌ها حد خود را در مورد وقوع هرگونه جنگ به خوبی می‌دانند، شاید آنها پیش از جنگ 33 روزه این واقع‌بینی را نداشتند اما با شکست در جنگ 33 روزه و جنگ 22 روزه رژیم صهیونیستی میزان شکنندگی خود را می‌داند.

وی افزود: قطعا هرگونه عملیات نظامی علیه هر کدام از تاسیسات جمهوری اسلامی توسط رژیم صهیونیستی مساوی با آغاز نابودی این رژیم است. صهیونیست‌ها هم باید این مساله را خیلی جدی تلقی کنند و بدانند موضوع جدی‌تر از صحبت‌هایی است که آنها در قالب تهدید مطرح می‌کنند. بنابراین فکر می‌کنم بهتر است صهیونیست‌ها دست به این اشتباه نزنند، چرا که اگر این اتفاق واقع شود دوران سیاه صهیونیست‌ها در ارتباط با ادامه حیات نامشروع‌شان آغاز خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet