روز مجلس
1389/05/30 13:44:00
سرویس فرهنگی
صفایی:

سازمان تربیت بدنی درباره پوشش تیم فوتبال بانوان به مجلس توضیح می دهد

**عضو فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی گفت که فراکسیون متبوعش از مسئولان سازمان تربیت بدنی خواسته است برای توضیح درباره پوشش تیم فوتبال دختران ایران در بازی های المپیک نوجوانان در مجلس حضور یابند.

"طیبه صفایی" نماینده مردم تهران، ری، شیمرانات و اسلامشهر در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: پوششی که از طرف سازمان تربیت بدنی برای تیم فوتبال بانوان طراحی شده بود، متشکل از کلاه و ملحقات آن بود که مو و گردن این ورزشکاران را می پوشاند اما در مسابقات، این کلاه بدون ملحقاتش مورد استفاده قرار گرفته که ما معتقدیم حجاب اسلامی رعایت نشده است.

وی با بیان اینکه در گزارش کمیته حجاب و عفاف مجلس، سهل انگاری سازمان تربیت بدنی به عنوان یکی از دلایل استفاده از این پوشش عنوان شده است گفت: بعد از اینکه خبر را از رسانه ها دیدیم با رئیس سازمان تربیت بدنی تماس گرفته و اعتراض خودمان را اعلام کردیم که ایشان گفتند ظاهرا حضور بانوان فوتبالیست ایران در بازی ها با این نوع پوشش با هماهنگی محمد علی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک صورت گرفته و  سازمان تربیت بدنی نقشی نداشته است.

صفایی تاکید کرد: مسئولان باید دقت کنند که برای ما اصل مسابقه نیست بلکه صدور ارزش های اسلامی در اولویت قرار دارد و اگر قادر نیستیم با حجاب اسلامی در این مسابقات حضور پیدا کنیم، لزومی بر اعزام نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet