خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/30 13:59:00
سرویس کمیسیون ها
خالقی عنوان کرد:

راه؛ مشکل اصلی مردم خلخال و کوثر

**نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در بررسی مشکلات و معضلات این شهرستان اظهارداشت: طی این سال‌ها عمده‌ترین مشکل مردم شهرستان مشکلات و معضلات راه‌ و جاد‌ه‌‌هاست که برای مثال ۴۶ سال است که یک جاده ۸۰ کیلومتری به اتمام نرسیده است و هفته گذشته که متولیان از آن بازدید کردند خود به این نتیجه رسیدند که عدم‌تخصیص بودجه، پروژه را بلاتکلیف نگه داشته است.

"بشیر خالقی" در گفتگو با خبر اردبیل افزود: متولیان پس از بازدید قول مساعدت دادند تا اعتبار 5 میلیارد تومانی پروژه را به زودی اختصاص دهند.

خالقی در ادامه به بحث بیکاری در شهرستان خلخال و کوثر اشاره کرد و گفت: اشتغال مشکل اساسی حوزه انتخابیه ماست که تاکنون نتوانستیم کاری انجام دهیم و بسیاری از خانواده‌ها علی‌رغم تحصیلاتی که دارند اغلب جوانان بیکاری دارند و مشکل اصلی در این بیکاری نبود سرمایه‌گذاری است.

وی تصریح کرد: نبودن راه‌های مناسب و محروم بودن شهرستان از امکانات اولیه سبب شده تا سرمایه‌گذاران در این پروژه حضور نیابند و این مشکل بدون حل باقی بماند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در ادامه به مشکلات کشاورزان ناحیه پرداخت و خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر عمده مشکل کشاورزان بحث خشکسالی و کم‌آبی بوده و امسال هم بحث سرمازدگی آنها را دچار معضل کرده است به طوری که دیگر باغات میوه محصول قابل‌توجهی در این شهرستان ندارند و معیشت اکثر باغداران با مشکل روبه‌رو شده است.

خالقی اظهار داشت: علی‌رغم وجود حجم آب زیاد در طول سال که حدود 500میلیون متر مکعب است که به رودخانه قزل‌اوزن می‌ریزد اما متأسفانه تاکنون نتوانستیم این میزان آب را مدیریت کنیم تا در فصل‌های گرما و خشکسالی از آن استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در صورتی که بتوان با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح وارد عمل شد شهرستان خلخال و کوثر به عنوان یک قطب کشاورزی می‌تواند مانع مهاجرت مردم شود و همراستا با آن می‌توان به رشد و گسترش کشاورزی در منطقه رسید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در‌خصوص وضعیت آب‌های آلوده تهران نیز اظهار داشت: طبق آخرین اخبار ظاهراً چاه‌های جنوب تهران (یافت‌آباد) پلمب شده است و 7 دستگاه R o به صورت اضطراری برای تصفیه آب در این منطقه نصب شده است که این دستگاه‌ها می‌توانند میزان نیترات آب را کاهش دهند.

خالقی خاطرنشان کرد: آنچه تاکنون موجب شده تا ابعاد گردشگری شهرستان خلخال و کوثر باور نشود؛ تنها عدم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در این زمینه است که اگر این 2 کار از سوی متولیان لحاظ شود قطعاً این منطقه با توجه به موقعیتی که دارد می‌تواند به یک قطب گردشگری تبدیل شود.

به گفته وی، نزدیکی خلخال به شهرهای طارم و ماسوله، همه و همه از جمله مواردی است که به جذب گردشگر در این ناحیه کمک می‌کند اما قبل از هرچیز باید بحث راه‌ها و جاده‌های این منطقه حل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet