ایام محرم 1398
1389/05/30 14:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

روسیه با حضور در ایران نشان داد که تحریم‌ها علیه کشورمان را قبول ندارد

**نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه انتقال سوخت نیروگاه بوشهر نشان داد که دیگر روح استکباری و سلطه‌گری در دنیا جایگاهی ندارد، گفت: مسئولان روسیه با حضور در ایران برای انتقال سوخت نیروگاه اتمی بوشهر نشان دادند که قطعنامه ۱۹۲۹ و تحریم‌ها علیه ایران را قبول ندارد.

حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به عملیات انتقال سوخت نیروگاه اتمی بوشهر که امروز با حضور مسئولان کشور روسیه و ایران انجام شد، اظهار داشت: با انتقال سوخت نیروگاه اتمی بوشهر همه قطعنامه‌ها، تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان کأن‌‌لم‌یکن شد.

وی با بیان اینکه یکی از دولت‌هایی که به قطعنامه 1929 رأی مثبت داد، روسیه بود، گفت: امروز مسئولان روسیه با حضور در ایران برای انتقال سوخت نیروگاه اتمی بوشهر نشان دادند که قطعنامه 1929 و تحریم‌ها علیه ایران را قبول ندارد.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه عنوان کرد: اگر روسیه قطعنامه‌ها و تحریم‌ها علیه ایران را قبول داشت، اقدام به انتقال سوخت به نیروگاه اتمی بوشهر نمی‌کرد.

به گفته وی، ایران با عمل به مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و عدم انجام تخلفی، امروز زیرنظر سازمان اتمی روسیه در حال انجام عملیات انتقال سوخت به نیروگاه اتمی بوشهر است و این به معنی آن است که سازمان انرژی اتمی تحریم‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد و به قطعنامه کاری ندارد چرا که اقدام ایران در انتقال سوخت کاملاً قانونی و مطابق با مقررات آژانس انرژی اتمی است و مسئولان این سازمان نیز در حال نظارت بر این عملیات هستند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در عین حال یادآور شد: ملت ایران اراده کرده که به آرمان‌های خود و مقاصد عالی‌اش با توان، قدرت و بکارگیری دانش و فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برسد.

وی همچنین ایستادگی در مقابل بیگانگان و دشمنان را عامل رسیدن به این پیروزی بزرگ دانست و ابراز امیدواری کرد که انشاءالله به زودی نیروگاه اتمی بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس یادآور شد: انشاءالله نیروگاه‌های بعدی اتمی را را نیز با همین اراده و تصمیم و با همین انسجام، وحدت و یکپارچگی، تحت رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه انقلاب و تلاش و کوشش ملت شریف ایران خواهمی ساخت.

وی با تأکید بر اینکه امروز امیدواریم مذاکرات مسئولان کشور روسیه و ایران نتایج خوبی داشته باشد، به پیام این اتفاق اشاره کرد و در این زمینه به خبرنگار فارس توضیح داد: پیام عملیات انتقال سوخت نیروگاه اتمی بوشهر به دنیا این است که هر ملتی با اراده و تلاش و رعایت مقررات بین‌المللی می‌تواند پیروز شود و موفق باشد و به آرمان‌های خود برسد. مصداق این موضوع هم جمهوری اسلامی ایران است که توانست با اراده و پشتکار به آرمان‌های خود دست یابد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس در عین حال تصریح کرد: امروز باید به کاخ‌نشینان غرب، سلطه‌گران و مستکبران بگوییم که دوران قلدری، زورگویی و سلطه‌گری به پایان رسیده و ملت‌ها بیدار شده‌اند و با عقبه حمایت از یکدیگر انشاءالله به مقاصد عالی خودشان خواهند رسید و مستکبران بدانند که به پایان راه رسیده‌اند.

وی در خاتمه گفت: انتقال سوخت نیروگاه بوشهر نشان داد که دیگر روح استکباری و سلطه‌گری در دنیا جایگاهی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet