خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/05/30 09:03:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

اساسنامه شرکت نفت را مجلس ارائه می‌کند

**نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در ادوار گذشته به رغم وعده ها این اساس نامه را به مجلس ارائه نداده است به همین دلیل مجلس برای تهیه اساس نامه راسا اقدام کرده است.

"غلامعلی میگلی نژاد" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص اساس نامه شرکت ملی نفت ایران که در کمیسیون انرژی مجلس در حال تدوین است گفت:در حدود 6 ماه است که کمیسیون انرژی در حال کار بر روی  اساس نامه شرکت ملی نفت بوده و کمیته ای را نیز بدین منظور تعیین کرده است.

وی ادامه داد:این کمیته به صورت جدی درحال دنبال کردن موضوع است و این اساس نامه را با همکاری کارشناسان مرکز پژوهش ها   و دیگر صاحب نظران تنظیم کرده و در قالب یک طرح به مجلس ارائه  خواهد کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص این که این اقدام بایستی توسط دولت صورت می گرفت ودلیل این تاخیر ها چیست گفت:دولت در ادوار گذشته به رغم  وعده ها این اساس نامه را ارائه نکرده و کمیسیون مربوطه نسبت به پیشنهاد دولت در خصوص ارائه لایحه، مایوس شده و راسا اقدام کرده است.

وی با تاکید بر این که اگر دولت زودتر از مجلس این اساس نامه را آماده و تقدیم مجلس کند لایحه دولت بررسی خواهد شد یا طرح مجلس، تصریح کرد:فعلا که این اتفاق رخ نداده است و بهمین منظور  کمیسیون انرژی مصمم است که اساس نامه را به صحن مجلس ارائه   و پس از تصویب برای اجرا به دولت ابلاغ نماید.

میگلی نژاد قانون شدن این اساس نامه را ضمانت اجرای آن دانست و گفت:اساس نامه به دلیل این که ساختار و نحوه کار شرکت ملی نفت را مشخص می کند از اهمیت زیادی برخوردار است و همه قرار دادها باید بر مبنای این اساس نامه جدید باشد.

نماینده مردم بوشهر ،گناوه و دیلم تاکید کرد:مجلس مسئول پیگیری قوانین بوده و وزارت نفت غیر ممکن است که پس از تصویب اساس نامه به آن عمل نکند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet