هدر موبایل
1389/05/30 15:57:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

متهم کردن ایران،راه ماندگاری آمریکا در منطقه نیست

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی دلیل اتخاذ سیاست‌های دوگانه آمریکا در قبال ایران را عدم شناخت این کشور از واقعیت‌های جمهوری اسلامی اعلام کرد و گفت: اینگونه سیاست‌ها، منافع آمریکا را در منطقه تامین نمی کند.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت،در واکنش به گزارش سالانه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا مبنی بر متهم کردن ایران به تروریسم و از طرف دیگر درخواست مذاکره با تهران،  خاطرنشان کرد: اتخاذ اینگونه سیاست‌های متناقض توسط آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی برای اولین بار نیست که اتفاق می افتد و از گذشته ما شاهد این گونه سیاست‌ها بودیم.

نماینده نیشابور علت اتخاذ این گونه سیاست‌های متناقض آمریکا در قبال تهران را عدم شناخت واقعیت‌های جمهوری اسلامی عنوان کردو افزود: نداشتن اطلاعات دقیق و اطلاعات غلطی که گروه‌هایی مانند منافقین و سلطنت‌طلب‌ها به دستگاه سیاست خارجی آمریکا می دهند، عامل اتخاذ چنین سیاست‌هایی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اظهار اینکه متهم کردن جمهوری اسلامی به حمایت از تروریسم و یا ترغیب رژیم صهیونیستی به حمله به ایران و مسائلی از این قبیل راهی برای برای ماندگاری آمریکا در منطقه باز نخواهدکرد، خاطرنشان ساخت: سردمداران ایالات متحده باید دقت بیشتری در اتخاذ سیاست‌های منطقه‌ای بکنند.

وی با اشاره به ناکامی سیاست‌های کاخ سفید در منطقه، تصریح کرد: علت شکست های پی در پی سیاست‌های منطقه‌ای واشنگتن،اتخاذ همین سیاست‌های یک بام و دو هوای آمریکاست.

سبحانی‌نیا به ذکر نمونه‌هایی از سیاست‌های دوگانه کاخ سفید در منطقه اشاره کرد و گفت: از یک طرف آمریکا از رژیم صهیونیستی که بیش از 250 کلاهک هسته ای دارد،حمایت می کند و از سوی دیگر با دستیابی جمهوری اسلامی به انرژی صلح آمیز هسته ای مخالفت کرده و از طرف دیگر اطلاعات غلط  به سازمان‌های بین‌المللی می‌دهد که اتخاذ چنین سیاست‌هایی به نفع منافع آمریکا تمام نشده و نخواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی سیاست‌های روشنی در ارتباط  با موضوع  هسته ای در قبال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پیش گرفته،خاطرنشان کرد:به همین منظور از امروز مرحله سوخت‌گذاری در نیروگاه بوشهر آغاز می‌شود.

سبحانی‌نیا همچنین با اشاره به سیاست‌های متناقض مقامات آمریکایی در قبال ایران، اظهار کرد: قطعا اینگونه موضع‌گیری‌های نابجا و غیرمنطقی در عزم فولادین ملت ما خللی ایجاد نخواهد کرد.

وی با اظهار اینکه آمریکا از آن دور در امور داخلی کشورهای منطقه دخالت کرده و تروریسم دولتی را ترویج می‌دهد، خاطرنشان کرد: این‌گونه سیاست‌ها منافع آمریکا را تامین نکرده و راه به جایی نخواهد برد.

عضو هیات رئیسه مجلس همچنین در واکنش به تهدیدهای نظامی که علیه جمهوری اسلامی عنوان می شود،خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن است که به جمهوری اسلامی حمله کرده و به آن آسیب برساند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet