خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/30 14:10:00
سرویس فرهنگی
انتقاد عباس پور از انتقال بخشی از امور آموزش عالی به خارج از تهران

مردم را بین دو نقطه از ایران سرگردان نکنید

**رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات،انتقال بخشی از امور آموزش عالی به خارج از تهران را موجب سرگردانی مردم در دو نقطه از ایران دانست.

"علی عباس پور تهرانی فرد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه طرح انتقال بخشی از امور آموزش عالی به خارج از تهران را کاری درست نمیدانیم،گفت: قرار است روز سه شنبه این مساله در کمسیون آموزش و تحقیقات با حضور وزیر آموزش و پرورش بررسی شود .

نماینده تهران،ری،شمیرانات واسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معضل جمعیت زیاد درتهران را قبول داریم ادامه داد:علت جمعیت زیاد تهران مهاجرت های بی رویه در روستاها و شهر های کوچک است که مردم  به خاطر وضع بد اقتصادی و کشاورزی محل زندگی خود را ترک کرده و به تهران می آیند و این به جز افزایش جمعیت مشکلات فرهنگی هم برای تهران مطرح می کند.

وی با بیان اینکه انتقال بخشی از امور آموزش عالی به خارج از تهران امکان پذیر نیست گفت:دلایلی که برای این کار مطرح می کنند از جمله ازدیاد جمعیت و امکان وقوع زلزله به هیچ وجه توجیه پذیر نیست .

عباس پور تهرانی فرد با تاکید بر اینکه ساختارهای لازم برای انتقال ادارات به خارج از تهران فراهم نیست اظهار داشت:انتقال بخشی از امور آموزش عالی به خارج از تهران گردش کار را با مشکل مواجه می کند چرا که ما هنوز دولت الکترونیک را به خوبی راه اندازی نکرده ایم .

رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد:برای کاهش جمعیت باید اقدامات دیگری انجام داد و اگر قرار بر انتقال موسسات به خارج از تهران باشد باید بر اساس اولویت ها این کار را انجام داد .

وی افزود:برای خروج موسسات از تهران، شرکت های دولتی در اولویت هستند نه وزارت علوم و ما در تعجبیم که چرا وزات علوم تن به این خواسته داده است.

عباس پور با بیان اینکه این طرح را مثبت ارزیابی نمی کنم تصریح کرد:این کار امکان پذیر نیست چرا که مشکلات جدیدی را پیش روی مردم قرار میدهد و اگر تا به امروز مردم بین دو نقطه از تهران سرگردان بودند با انجام این طرح در 2 نقطه از ایران سرگردان خواهند بود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet