روز مجلس
1389/05/30 17:05:00
سرویس سیاسی
کرمی:

آمریکا تحمل دیدن پیشرفت ملت ایران را ندارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،تصمیم گیرنده نهایی در موضوع مذاکره با آمریکا را مقام معظم رهبری دانست و اعلام کرد: ایشان در دیدار اخیرخود با کارگزاران نظام، موضوع مذاکره با آمریکا را تا زمانی که روحیه استکباری بر این کشور حاکم باشد را به صراحت رد کردند.

"غلامرضا کرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به گزارش سالانه وزارت خارجه ایالات متحده مبنی بر متهم کردن ایران به تروریسم و از طرف دیگر درخواست مذاکره با تهران،خاطرنشان کرد:روحیه استکباری آمریکا این گونه است که هیچ پیشرفتی برای ملت ایران را نمی تواند، ببیند.

نماینده کرمان و راور با یادآوری اقدامات ضد ایرانی آمریکا در طی سال های گذشته، تصریح کرد: بیش از 30 سال است که مقامات کاخ سفید انواع  توطئه‌ها را از تحریم‌ها و قطعنامه‌ها گرفته تا تهدیدهای نظامی علیه جمهوری اسلامی تحمیل می کنند.

وی اظهار کرد: اگر این همه فشارهایی که به جمهوری اسلامی در طی سه دهه اخیر وارد شده به کشورهای دیگر وارد می‌شد،آنها دست خود را خیلی وقت پیش از اینها به علامت تسلیم بالا می‌بردند؛ اما علی رغم این تهدیدها،جمهوری اسلامی محکم و سرپا ایستاده و در حال پیشرفت است.

عضو کمیسیون سیاست خارجی در ادامه همچنین با اعلام اینکه اقدامات کاخ سفید علیه ایران بیشتر فضا سازی است،خاطرنشان کرد: یکی از این موارد فضا سازی و مطرح کردن موضوع حمایت تهران از تروریسم با تعریفی که خود از آن دارند،است.

کرمی با اظهار اینکه مردم فسطین را به دلیل دفاع از خود و جمهوری اسلامی را به  جهت حمایت از مردم فلسطین حامی تروریسم می دانند، خاطرنشان ساخت: به طور مشخص مسئولین ایرانی برای اولین بار نیست که با موضع‌گیری‌های غیرواقعی مقامات آمریکایی روبرو می‌شوند.

نماینده کرمان در خانه ملت با تاکید بر اینکه مردم ایران هیچ اعتنایی به موضع‌گیری‌های مقامات کاخ سفید ندارند،اظهار کرد: معمولا آمریکایی‌ها از سیاست چماق و هویچ در قبال جمهوری اسلامی استفاده می کنند.

وی با جدی ندانستن تهدیدهای آمریکا، خاطرنشان کرد: تجربه بیش از سه دهه مسئولین ما نشان داده که اتخاذ سیاست‌هایی همچون چماق و هویج شکست خورده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به اشاره به درخواست آمریکایی‌ها مبنی بر مذاکره با تهران،تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در دیدار روز چهارشنبه با کارگزاران نظام فرمودند تا زمانی که روحیه استکباری بر سیاست‌های مقامات کاخ سفید حاکم باشد، مذاکره هیچ معنایی ندارد.

کرمی با اظهار اینکه تصمیم‌گیری درباره مذاکره با آمریکا برعهده فرمانده کل قوا است، خاطرنشان کرد: ایشان هم در بیانات اخیر خود به صراحت موضوع مذاکره با آمریکا را تا زمانی که مقامات این کشور کشور به روحیه استکباری خود ادامه دهند را رد کردند و به این ترتیب دیگر مذاکره معنایی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet