شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/30 15:14:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به انتقال سوخت به نیروگاه بوشهر:

نیروگاه بوشهرگام اول برای صادرات برق

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با عنوان این مطلب که انتقال سوخت اتمی به نیروگاه بوشهر آغاز راهی بلند در توسعه صنعت برق ایران است، گفت: در آینده نزدیک با راه اندازی نیروگاه‌های بیشتر می‌توانیم صادر کننده برق باشیم.

"سید ناصر موسوی لارگانی" نماینده فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان تبریک راه‌اندازی نیروگاه بوشهر به مردم ایران و مقام معظم رهبری، این حرکت را گامی بزرگ در راستای توسعه اقتصادی و سیاسی کشور عنوان کرد و گفت: آمریکا و هم پیمانانش تلاش زیادی کردند تا ایران از انرژی هسته‌ای محروم باشد، اما زحمات شبانه‌روزی نخبگان ایرانی در این سال‌ها مانع از به ثمر رسیدن این تلاش‌ها شد و نخبگان ایرانی توانستند در دانش هسته ای تا حد زیادی پیشرفت کنند.

نماینده مردم فلاورجان با تاکید بر اینکه توانایی تولید برق هسته ای جایگاه ایران را در عرصه بین المللی بالا خواهد برد، گفت: با راه اندازی این نیروگاه و راه اندازی نیروگاه‌های دیگر در آینده نزدیک ایران تبدیل به کشوری قدرتمند در عرصه تولید برق هسته ای خواهد شد که این امر خودبخود موجب بالاتر رفتن جایگاه ایران در عرصه بین المللی است.

موسوی لارگانی با بیان این مطلب که تولید برق هسته ای تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور خواهد داشت، گفت: انرژی هسته ای زمینه ای برای شکوفایی اقتصاد ماست و تاثیرات آن نه تنها در مورد انرژی که در سایر زمینه‌های اقتصادی نیز قابل رویت خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین افزود: با افزایش توان تولید برق هسته ای وابستگی ما به کشورهای دیگر کم می شود و از سوی دیگر  سایر کشورها به ما احتیاج پیدا خواهند کرد.

وی در پایان گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری در جلسه مسئولان ما باید سعی کنیم در تولید سوخت 20 درصد به خودکفایی برسیم و وابستگی هامان را به کشورهای بیگانه قطع کنیم.

امروز با حضور علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران و "سرگئی کریینکو" رئیس آژانس اتمی روسیه عملیات انتقال سوخت هسته‌ای به داخل ساختمان رآکتور نیروگاه بوشهر آغاز شد. این نکته نشان می‌دهد که نیروگاه اتمی بوشهر با موفقیت، تمامی آزمایش‌های انجام شده بر روی سیستم‌ها و تجهیزات اصلی رآکتور را پشت سر گذاشته و هم اکنون آماده راه اندازی است .

نیروگاه هسته‌ای هزار مگاواتی بوشهر در شرایط رسیدن به قدرت اسمی، معادل 915 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet