هدر موبایل
1389/05/30 15:52:00
سرویس سیاسی

شروط برلوسکونی برای شرکت در انتخابات پارلمانی ایتالیا

**نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد، اگر پارلمان این کشور به برنامه اصلاحات رای اعتماد ندهد، در انتخابات ماه دسامبر شرکت می‌کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، " سیلویو برلوسکونی " نخست وزیر ایتالیا گفت: درصورتی که پارلمان این کشور ماه سپتامبر به دولت وی در زمینه برنامه اصلاحات دولت رای اعتماد ندهد، آماده است تا در انتخابات ماه دسامبر شرکت کند.

به دنبال شکاف میان برلوسکونی و نمایندگان پارلمان ایتالیا درماه ژوئیه، نخست وزیر در تلاش است تا حمایت اکثریت را در پارلمان برای سه سال باقی مانده از ریاستش به دست آورد.

برلوسکونی پس از برگزاری یک جلسه 6 ساعته با متحدانش گفت: اگر ما اکثریت را در پارلمان به دست نیاوریم، جایگزینی برای انتخابات ماه دسامبر نخواهیم داشت و این ضربه بزرگی به کشور خواهد زد.

دولت برلوسکونی پس از درگیری های شدید لفظی با "جان فرانکو فینی" رییس مجلس نمایندگان ویکی از متحدان قدیمی اش در ماه ژوئیه، عملا در آستانه سقوط قرار گرفته است.

رئیس مجلس نمایندگان که از جمله موسسان حزب آزادی و حزب حاکم ایتالیا به شمار می رود، در تنش های رخ داده، پس از 16 سال به اتحاد خود با برلوسکونی پایان داد.

حامیان فینی 33 نماینده مجلس و 10 تن از سناتورهای مجلس سنای ایتالیا را تشکیل می دهند.

برلوسکونی برنامه اصلاحات دولت را به مجلس ایتالیا ارائه کرده است که شامل اصلاح مالیات ها، کمک به مردم فقیر جنوب ایتالیا و اقدامات جدید برای جلوگیری از جرم و جنایت و مهاجرت غیر قانونی به این کشور است.

درحالی که احزاب مخالف در پارلمان ایتالیا ماه دسامبر را برای برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرده اند، برلوسکونی شرکت در این انتخابات را مشروط به عدم پذیرش اصلاحات دولت کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet