خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/30 16:42:00
سرویس سیاسی
یوسف‌نژاد به خانه ملت خبر داد:

تصویب‌نهایی گزارش تفحص‌از مخابرات در کمیسیون‌صنایع

**عضو هیئت تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران گفت: گزارش تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران فردا در کمیسیون صنایع و معدن مجلس به تصویب نهایی می‌رسد.

"علی اصغر یوسف نژاد" نماینده ساری در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اعلام این خبر گفت: پس از تقاضای برخی از نمایندگان مبنی بر تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران و تصویب آن در صحن مجلس، هیئتی از نمایندگان ماموریت یافتند تا گزارشی در این زمینه تهیه کنند که بعد از چند ماه بررسی میدانی و تحقیق و تفحص، گزارشی تهیه و در هیئت تصویب شد.

وی افزود: گزارش مذکورفردا در  کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح خواهد شد که در صورت تصویب، در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به محتوای این گزارش گفت: در این گزارش عملکرد برنامه چهارم توسعه براساس شاخص ها و میزان انحراف از تکالیف برنامه مورد بررسی قرار گرفته است.

یوسف نژاد اضافه کرد: نظارت و ارزیابی این برنامه در حوزه مخابرات و فرایند خصوصی سازی، ودیعه مشترکین، بدهی های دولت، واگذاریهای سهام بلوکی، توسعه شبکه همراه اول و اعمال حاکمیت دولت در حوزه مخابرات از دیگر موضوعات محوری در این گزارش است.

وی افزود: همچنین طرح جامع فناوری اطلاعات کشور و ساختار سیاست گذاری حوزه فناوری اطلاعات و اقدامات انجام شده برای توسع شش میلیون مشترک خط موبایل و قراردادهای پیمانکاران نیز از دیگر موضوعات اصلی در این گزارش است.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران خاطر نشان کرد: اعضای هیئت به موضوع تغییر سوئیچ آنالوگ به دیجیتال و بررسی عملکرد شرکت پیام و عملکرد اپراتوراول، دوم وسوم همراه کشور نیز پرداختند، ضمن اینکه هیئت از اعتبارات خارج از شمول و همچنین وضعیت شرایط تلفن همراه تالیا و بررسی شرکتهای مخابرات استانی نیز گزارش مفصلی تهیه کرده است.

به گفته وی افزایش هزینه های نصب و قیمت تمام شده تلفن ثابت نیز بخشی از گزارش است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet