هدر موبایل
1387/02/10 15:31:00
سرویس سیاسی

فلاحت پیشه: طبق مقررات بین المللی خلیج فارس همواره خلیج فارس است

فلاحت پیشه در خصوص روز ملی خلیج فارس و تغییر نام آن توسط برخی از کشورها گفت: تغییر نام خلیج فارس موضوع حقوقی نیست، چرا که از لحاظ حقوقی طبق مقررات بین المللی خلیج فارس همواره خلیج فارس می باشد.

 

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، افزود: اما این مسایل در خصوص تغییر نام خلیج فارس یک بحث تبلیغاتی است و کسانی به این مساله دامن می زنند که می خواهند منطقه خلیج فارس منطقه بحران زده باشد.

نماینده اسلام آباد غرب خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران نیازی به وارد شدن به برخی از دعواهای حقوقی ندارد، زیرا اسناد خلیج فارس در قالب سیاسی و تبلیغاتی و عمدتا از کانال های غیر دولتی منتشر می شود و نشان دهنده اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران در این خصوص می باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه گفت: اعتقاد من این است که اختلافات در خلیج فارس توسط قدرت هایی که سعی در حاکم نمودن راهبرد فرامنطقه ای دارند ایجاد می شود و هر زمان دور اختلافات را براساس یک شاخص ایجاد می نمایند.

وی تصریح کرد: شاخص امروز آنها نام گذاری خلیج فارس است، در حالی که اسنادی وجود دارد که همواره نام خلیج فارس در آن به ثبت رسیده است و موضوع را نباید بیشتر از این به آن دامن زد.

وی در پاسخ به اینکه آیا تغییر نام خلیج فارس توسط کشورهای عربی تغییری در مناسبات و روابط کشورها به وجود می آورد یا خیر؟ گفت: طبیعتا اگر این مورد به صورت عمد صورت بپذیرد در واقع راه اندازی این جنگ لفظی به طور قطع تاثیر منفی خواهد گذاشت، ولی در حال حاضر تلاش مقامات دو طرف (ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس) در این راستاست که این اختلافات منجر به کاهش روابط سیاسی و اقتصادی نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet