هدر موبایل
1389/05/30 19:33:00
سرویس اقتصادی
فولادگر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری:

باید جلوی واردات غیرقانونی گرفته شود

**نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری به مدیریت واردات تاکید کردند، اظهار داشت: برای دستیابی به هدف ایشان لازم است، علاوه بر قانون تعرفه‌ بازرگانی، به دنبال راهکارهای دیگر باشیم.

"حمید رضا فولادگر" عضو کمیسیون صنایع و معادن، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مسئولان کشوری، گفت: برای دستیابی به اهداف ایشان در زمینه مدیریت واردات، باید به دنبال راه‌کارهایی به غیر از تعیین تعرفه بازرگانی باشیم.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از واردات بی‌رویه و مدیریت در این بخش، باید نظارت بر گمرک‌ها و راه‌های ورودی کشور افزایش یابد.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه واردات باید از مبادی قانونی صورت گیرد، گفت: در حال حاضر با واردات غیرقانوی روبه رو هستیم و باید تلاش کنیم مسیرهای غیرقانونی واردات را مسدود کنیم و تنها واردات بر اساس قانون و تعرفه مشخص شده صورت بگیرد.

وی ادامه داد: قانون تعرفه، نظارت بر گمرک و حمایت از تولیدکنندگان داخلی از جمله راه‌حل های کنونی جهت مدیریت واردات و تولید داخلی است، برای دستیابی به هدف مقام معظم رهبری لازم است راه حل‌های دیگری مدنظر گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه برای رسیدن به مصرف تولیدات داخلی باید ظرفیت تولیدات را افزایش داد، گفت: در حال حاضر واحدهای دولتی با بیشترین ظرفیت خود کار می‌کنند اما در بخش غیر دولتی تنها 40 درصد ظرفیت‌ به کار گرفته می شود.

وی افزود: برای افزایش حضور بخش خصوصی در تولید باید بیش از گذشته از تولیدکننده داخلی حمایت شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه در راستای ارتقای تولید داخلی به فکر جذب نیروی جوان هستیم، گفت: با وجود اینکه به دنبال اشتغال‌زایی هستیم، اخیرا با تعدیل نیروی کار کارخانجات مواجه شدیم، در این بین باید به فکر حفظ اشتغال موجود و افزایش ارتقا کیفیت تولید باشیم، تا اینکه شغلی ایجاد کنیم و پس از مدتی آن را از دارنده شغل باز پس بگیریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet