هدر موبایل
1389/05/31 08:56:00
سرویس اقتصادی
ونایی:

واردات بی‌رویه مهمترین دلیل بیکاری درکشوراست

**عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات تاکید کرد: مهمترین راه رفع بیکاری در کشور توجه به تولیدات داخلی و مقابله جدی با واردات ۶۰ میلیاردی کالای خارجی به کشور است.

"حسن ونایی"  نماینده ملایردر گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: باز گذاشتن دروازه واردات کالاها به کشور موجب شده تا صنایع کشور با لطمات و آسیب‌های شدیدی مواجه شوند.

وی خاطرنشان کرد: اکثر صنایع و کارخانه‌های کشور هم‌اکنون با ظرفیت 10 تا 20 درصدی کار می‌کنند و این به معنی این است که مسئولان و متولیان صنایع کشور نتوانسته‌اند به وظایف خود که همانا حمایت از صنایع داخلی است عمل کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: توجه به واردات کالاهای خارجی موجب شده تا صنایع ما با ورشکستگی مواجه شوند، این موضوع تاثیر خویش را در بیکاری واحدها و صنایع قرار داده است.

عضو کمیسون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: تعطیلی واحدها موجب شده تا نرخ بیکاری در کشور به میزان 15 درصد براساس آمارهای مرکز آمار ایران و 20 تا 25 در صد در منابع غیررسمی در کشور افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید با اصلاحاتی درخصوص واردات بی‌رویه کالا به کشور و مقابله جدی با اسکله‌های غیرمجاز و حمایت از تولیدات داخلی به انجام برساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet