شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/31 09:01:00
سرویس سیاسی
لاریجانی:(1)

دوری ازتخریب وتوهین، هنر سیاستمداران جامعه ماست

**رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوری از تخریب و توهین، هنر سیاستمداران جامعه اسلامی ماست و پرهیز از حاشیه‌های جزیی باعث رونق اندیشه ورزی است، تاکید کرد: توسعه بدون همگرایی ملی محقق نمی‌گردد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در آغاز جلسه علنی روز یک‌شنبه 31 مرداد ماه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با کارگزاران نظام، گفت: رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب در شرایط حساس کنونی در ابعاد مختلف روشن بخش این ماه مبارک برای ما بود، صمیمانه از ایشان تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: ایشان بخشی از تجلیات ماه مبارک رمضان را در دوام و استمرار توبه به معنای کامل آن دانستند، برگزیدن این فراز از فهم تقوا که رجوع به عدالت‌خواهی و فرو بردن خشم و فرونشاندن آتش‌هایی که بین افراد جامعه برافروخته شده و ذم اهل‌الفرقه، گردآوردن افرادی که از جامعه جدا افتاده‌اند، رویکردی به موقع برای رشد و اصلاح جامعه ما است.

رئیس مجلس با بیان این که تاکید مقام معظم رهبری بر جذب حداکثری و دفع حداقلی افراد است، افزود: با استفاده از ظرفیت‌های این ماه مبارک و جهت گیری فعالان سیاسی باید تحت تئوری وحدت ایدئولوژیک شکل یابد و به همین جهت مسئولیت کسانی که خود را به قلب انقلاب نزدیک می‌دانند، امروز بیشتر از گذشته است.

لاریجانی در ادامه سخنان خود فرمایش‌های مقام معظم رهبری را منشور اخلاق سیاسی عنوان کرد و گفت: امروز سخنان رهبری این موضوع را تقویت می‌کند که دلسوزان انقلاب چطور باید زیر یک چتر جمع شوند و به اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک کنند.

وی در خصوص وظیفه نمایندگان در این زمینه خاطرنشان ساخت: نمایندگان مجلس بر مبنای اصول و ارزش‌ها، باید به یکدیگر کمک برسانند و آرای کارشناسی خود را به دور از تنازع و اختلاف ابراز کنند تا امور به اصلاح و تکامل برسد.

رئیس مجلس همچنین با اشاره به اختلاف نظرهای طبیعی میان سه قوا، گفت: اگرچه ممکن است قوای سه گانه کشور با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند اما تمام قوا باید با تبعیت کامل از قانون و داشتن حسن نظر نسبت به یکدیگر، به اعتلای نظام کمک کنند.

وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری گفت: دوری از تخریب و توهین، هنر سیاستمداران جامعه اسلامی ماست و پرهیز از حاشیه‌های جزیی باعث رونق اندیشه ورزی است؛ چرا که توسعه بدون همگرایی ملی محقق نمی‌گردد.

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet