هدر اصلی
1389/05/31 09:12:00
سرویس صحن
لاریجانی:(2)

رهبر انقلاب پرده از دوگانگی رفتاری آمریکا برداشت

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحلیل رهبر معظم انقلاب از صحنه منازعه بین‌المللی، پرده از دوگانگی رفتاری آمریکا برداشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز یک‌شنبه 31 مرداد ماه در ادامه سخنان پیش از دستور خود با اشاره به سیاست‌های آمریکا در منطقه، گفت: مناسبات بین‌المللی این مکر رفتاری را به درستی تحلیل می‌کنند و دچار آشفتگی در ارزیابی نمی‌شوند.

لاریجانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام تصریح کرد: تحلیل حضرت آیت الله خامنه‌ای دامت برکاته از صحنه منازعه بین‌المللی پرده از این دوگانگی رفتاری برداشت.

وی متذکر شد: متاسفانه این دغل‌کاری استکباری آمریکا به نوعی است که آنها را دچار خودشیفتگی دروغین نموده است و تصور کرده‌اند این گنده‌گویی‌ها در مقابل ملت ایران و ملل منطقه نتیجه‌بخش بوده است.

رییس قوه مقننه به نظرسنجی‌های انجام شده در منطقه اشاره کرد و خطاب به سران استکبار گفت: حداقل به نظرسنجی خودتان که اخیرا در کشورهای مختلف منطقه نسبت به مساله هسته‌ای ایران داشتید، توجه کنید.

وی یادآور شد: نظرسنجی دانشگاه مریلند در مصر، عربستان سعودی، اردن، مراکش، لبنان و امارات متحده عربی نشان می‌دهد، 88 درصد پاسخگویان، رژیم صهیونیستی را و 77 درصد مردم منطقه نیز آمریکا را خطر برای اعراب دانستند.

لاریجانی ادامه داد: برحسب گزارش خودتان فقط 10 درصد ایران را خطر تصور کردند.

وی خطاب به سردمداران آمریکا تصریح کرد: این آمار برای سیاست فریبکارانه شما کافی نیست که علی رغم تبلیغات رسانه‌ای وسیع، مردم منطقه چگونه در مورد آمریکا و رژیم صهیونیستی قضاوت نمودند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: جالب این است که در این نظرسنجی اکثریت قاطع مردم منطقه فعالیت هسته‌ای ایران را حق ملت دانستند و حتی در مقابل سوال شیطنت آمیز آنان که ممکن است ایران به سلاح هسته‌ای نایل شود، اکثریت قاطع اعلام نظر کرده‌اند که ایران با سلاح هسته‌ای برای منطقه خاورمیانه نتایج مثبتی دارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: هر چند در دکترین امنیتی ایران سلاح هسته‌ای مطرود است، اما پاسخ دریافتی از این سوال برای شما حداقل این درس را دارد که چقدر تبلیغات یکسویه و به قول خود اجماع بین‌المللی شما کارساز در جهت‌دهی فکر مردم منطقه بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان ساخت: پاسخ روشن رهبری برای وسوسه‌های شیطانی آنان قاطع و از سر عزت و حکمت بود که ما اهل مذاکره با دنیا هستیم نه با آمریکا.

لاریجانی افزود: نگاه نافذ ایشان (رهبری) تعیین سره از ناسره در کارزار عقاید گوناگون در این باب ستودنی و موحب قدرشناسی ملت خواهد بود.

رئیس قوه مقننه در پایان اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی بیانات حکیمانه رهبر معظم را راه روشن انقلاب در این زمانه می‌داند و پشتیبانی کامل خود را از رهنمودهای ایشان ابراز می‌دارد و برای ایجاد فضای همفکری و همدلی بین قوا پیشقدم شده و با مسئولین قوای دیگر جلسات همگرایی را تدارک خواهد دید و آغاز آن را با نشست مشترک امروز با دولت قرار می‌دهد تا با محور توجه به رفع نیازهای ملت در برنامه 5 ساله، گامی در راه این خواست ملی بردارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet