هدر موبایل
1389/05/30 16:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محبی‌نیا:

عدم مراقبت از وحدت جامعه را دچار گسست می‌کند

**عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه وحدت و مراقبت از آن باید از سوی سران کشور شروع شود، گفت: عدم مراقبت از وحدت به عنوان لولای مشترک اردوگاه‌ها و جریانات، جامعه را دچار گسست خواهد کرد.

جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به وحدت و همدلی بین مسئولان کشور، اظهار داشت: وحدت آئین انبیاء و سیره اولیا و خط مشی است که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره کرده‌اند و می‌تواند لولای مشترک تمام جریانات سیاسی باشد.

وی افزود: ولی جای تاسف است که ما مفسرین و عاملین خوبی نیستیم و وصایا و خیرخواهی‌های رهبران را معمولا با نگاه‌هایجناحی و گروهی تفسیر می‌کنیم؛ در صورتی که باید به برخی از آئین‌ها و آداب فراتر از جناح‌ها و بعنوان سرمایه ملی نگاه کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه گفت‌وگوی خود به خبرنگار فارس گفت: برخی افراد افراطی از جریانات مختلف، وحدت را زخمی کرده‌اند و روح وحدت از این منظر رنجور است لذا امیدواریم فرمایشات مقام معظم رهبری وسیله‌ای باشد برای التیام بخشیدن به این جراحت‌ها و زخم‌هایی که از سر ناآگاهی به وحدت زده می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از این افراد افراطی و تازه به دوران رسیده که حتی در غیر از جناحی که در حال حاضر در آن واقع هستند؛ سابقه دارند، آتش بیار معرکه شده‌اند و این موضوع قابل توجه است.

محبی‌نیا خاطرنشان کرد:‌ همین افراد افرادی نخبگان و پیران عرصه تفکر و اندیشه سیاسی را عقب زده‌اند و مسائل سطحی را به عمق و مسائل استراتژیک جامعه را به فراموشی سپرده‌اند لذا جامعه یک حالت هیجانی به خود گرفته است.

نماینده مجلس هشتم تصریح کرد: ‌جامعه‌ای که دارای حالت هیجانی شود درمان خاصی را می‌طلبد و درمان آن این است که این عناصر افراطی تازه‌ به دوران رسیده و جوان مهار شوند.

محبی‌نیا همچنین در ادامه گفت‌وگوی خود تاکید کرد:‌ این موضوع‌ها جز با اطاعت از خیرخواهی‌های مقام معظم رهبری مقدور نیست.

وی افزود: وحدت و مراقبت از آن باید از سوی سران کشور شروع و تا انتهای جغرافیای مملکت کشانده شود و الا عدم مراقبت از آن به عنوان لولای مشترک اردوگاه‌ها و جریانات، جامعه را دچار گسست خواهد کرد.

این نماینده مجلس هشتم همچنین یادآور شد: جامعه‌ به گسست رسیده دچار دو قطبی و تعارض می‌شود و مقابله و اصطکاک نتیجه طبیعی آن است.

محبی‌نیا در خصوص برگزاری نشست‌های بین قوا و تاثیر آن در افزایش تعاملات و وحدت جامعه، خاطرنشان کرد: این‌گونه نشست‌ها در واقع نوعی ندا است و وحدت موضوعی است که فراتر از این بحث را می‌طلبد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet