هدر موبایل
1389/05/31 09:48:00
سرویس صحن
به دلیل توافق با دولت صورت گرفت؛

پافشاری مجلس بر یک مصوبه قبلی خود

**مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح ماده واحده قانون برقراری حقوق وظیفه یا مستمری بازماندگان آن دسته از کسانی که در مناطق جنگی به علت برخورد با مواد منفجره معلول یا فوت شده بودند را به دلیل پذیرش بار مالی این طرح از سوی دولت، مجددا عینا تصویب کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه 31 مرداد ماه طرح اصلاح ماده واحده قانون برقراری حقوق وظیفه یا مستمری بازماندگان آن دسته از مهاجران و کسانی که به مناطق جنگی مراجعت نموده و به علت برخورد با مواد منفجره معلول یا فوت می شوند مصوب سال 1372 را برای تامین نظر شورای نگهبان بررسی کرده و مصوبه قبلی خود را عینا تصویب کردند.

نمایندگان در حالی به مصوبه قبلی خود پافشاری کردند که هیات وزیران با تامین بار مالی این طرح که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، موافقت کرده بود.

براساس تبصره 8 این طرح اصلاحی، بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است جان باختگان مناطق آلوده به مین و مواد منفجره را که برای پاکسازی مناطق اقدام می کنند در حکم شهید بپذیرد و مجروحین و آسیب دیدگان پاکسازی مناطق آلوده به مین و مواد منفجره را تحت معالجه و درمان قرار دهد و برابر مقررات بنیاد به عنوان جانباز تحت پوشش قرار دهد.

همچنین براساس این تبصره، اعتبارد مورد نیاز از محل اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال 1388 تامین خواهد شد.

براساس این طرح اصلاحی، دولت برای سال های بعد اعتبار لازم را در بودجه های سنواتی تامین خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet