ایام محرم 1398
1389/05/31 10:26:00
سرویس اقتصادی
نماینده ماهنشان،ایجرود و انگوران:

عواید سرمایه‌گذاری به مردم می‌رسد

**حمایت از جذب سرمایه‌گذاری و پررنگ کردن نقش بخش خصوصی در تولید از سیاست‌هایی است که عواید آن مستقیماً به مردم می‌رسد.

"رضا عبداللهی" نماینده مردم ماهنشان، ایجرود و انگوران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه مردم نو با بیان این مطلب اظهار داشت: وجود ذخائر نفتی در کشور یک سرمایه ملی و ثروتی بین نسلی است و با فروش نفت نمی‌توان کشور را اداره کرد. در حال حاضر هم تکیه بر درآمدهای نفتی، اقتصاد کشور را بیمار کرده و موجب افزایش تورم خواهد شد.

وی ادامه داد: از طرفی بخش خصوصی بهتر از بخش دولتی می‌تواند در تولید و سرمایه‌گذاری نقش داشته باشد، بنابراین حمایت از بخش خصوصی، زمینه ایجاد اشتغال در جامعه را تسهیل می‌کند. بنابراین در جاهایی که بخش خصوصی وارد می‌شود، باید طیف سیاست‌های دولت مشخص شود و سرمایه‌گذار بتواند در تمام بخش‌های اقتصادی وارد شده و روان‌تر حرکت کند و تصمیم بگیرد.

عبداللهی تصریح کرد: همچنین بر اساس برنامه پنجم توسعه باید سالانه 200 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در کشور صورت گیرد، که رسیدن به این هدف، بدون جلب مشارکت جدی بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست.

وی تأکید کرد: به نظر می‌رسد با تبیین اولویت‌های کشور و گزینش اولویت‌‌دارترین‌ها تا اندازه‌ای که با منابع کشور سازگار باشد، همراه با جداول کمی حاوی منابع، مصارف، شاخص‌های هدف و همچنین رعایت جهت‌گیری قوانین عمده‌ای همچون قانون اجرای سیاست‌‌های اصل 44 قانون اساسی، قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و... بتوان به تحقق اهداف مرحله‌ای جمهوری اسلامی ایران در افق چشم‌انداز بلندمدت دست یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet