هدر موبایل
1389/05/31 10:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ارومیه:

دریاچه ارومیه با انتقال آب مازاد رودخانه زاب به طرف آن احیا می‌شود

**نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نجات دریاچه ارومیه، نجات ۱۵ میلیون نفر از ساکنان در معرض آسیب منطقه است.

سیدسلمان ذاکر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه و خطراتی که بدنبال دارد، افزود: درمعرض آسیب قرار گرفتن 15 میلیون نفر از شهروندان سه استان حوزه این دریاچه، از بین رفتن قطب کشاورزی آذربایجان غربی و افزایش بیماری‌های تنفسی از جمله پیامدهای خشک شدن دریاچه ارومیه است.

ذاکر اظهار کرد: هفته گذشته جلسه‌ای با حضور وزیر نیرو، استانداران آذربایجان غربی و شرقی و نمایندگان این استان‌ها در خصوص بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و اقدامات لازم برای احیای این دریاچه برگزار شد که در آن مقرر شد؛ مباحث فوق با حضور معاون اول رییس جمهور مطرح و پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی راهکار قابل اجرای احیای دریاچه ارومیه را انتقال آب مازاد رودخانه زاب به طرف این دریاچه دانست و گفت: تامین ردیف بودجه اجرای این طرح در دست اقدام است.

نماینده ارومیه انتقال آب سد ارس به آذربایجان شرقی برای بهره‌گیری از آن در بخش آبیاری و آب شرب و در پی آن انتقال آب زرینه‌رود با دریاچه ارومیه را راهکار دیگر تامین آب مورد نیاز دریاچه ارومیه دانست.

وی عزم عمومی مردم آذربایجان غربی و استان‌های حوزه این دریاچه برای اعلام وضعیت بحرانی آن را خواستار شد.

وی در خصوص آرتمیای دریاچه ارومیه نیز به خبرنگار ایسنا، گفت: توجه لازم برای حفظ این موجود ارزشمند صورت نگرفته است.

ذاکر ورود بخش خصوصی برای حفظ و تولید آرتمیای دریاچه ارومیه را ضروری دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet