هدر اصلی
1389/05/31 10:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده فریدن و فریدون شهر:

اجرای برخی مصوبات سفرهای استانی نیازمند یک سری مقدمات است

**یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس سفرهای استانی را به نفع و مردم کشور به خصوص مناطق دور از مرکز دانست که امیدی هم در دل مردم ایجاد کرده است.

بهمن محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: تا اندازه‌ای که از سفرهای استانی اطلاع داریم، اولا این سفرها یک امر جدید و ابتکاری بوده که در دولت‌های گذشته وجود نداشت.

وی نفس این سفرهای استانی و ارتباط رییس جمهور و مسوولان بلندپایه کشور به صورت چهره به چهره با مردم در تمام نقاط کشور را کاری مفید، مهم و ابتکاری دانست و گفت: اگر این سفرها هیچ نتیجه دیگری هم در بر نداشته باشد، خود موضوع ایجاد ارتباط و اعتماد می‌تواند بسیار در کار دولت و مردم و اعتمادسازی موثر باشد.

این نماینده مجلس گفت: از این مساله که بگذریم بالاخره در هر سفری براساس جلسات کارشناسی مسوولان و براساس مطالعاتی که از قبل صورت می‌گیرد، مصوبات فراوانی به تصویب می‌رسد که به نظر می‌رسد بخش اعظمی از آن‌ها اجرایی شده و بخشی در آینده اجرا می‌شود که برخی از آنها گره‌گشایی از کار مردم و دستگاه بوده است.

وی ادامه داد: در واقع بین دستگاه‌ها بعضا مشکلاتی وجود داشته که حل نمی‌شده، ولی در این سفرها با حضور رئیس‌جمهور و مسوولان بلندپایه این گره‌ها باز شده است.

محمدی در عین حال با اشاره به منافع این سفرها برای مناطق و شهرستان‌ها گفت: البته اجرای برخی مصوبات طول می‌کشد و بخش دیگر هم نیازمند یک سری مقدمات است.

وی خاطرنشان کرد: در واقع برخی از مصوبات از آغاز تا پایان زمان زیادی می‌طلبد، ولی این مساله توقعاتی را در مردم ایجاد خواهد کرد که باید برای این مساله هم فکری شود.بعضا دولت در برخی از سرمایه‌گذاری ‌ها نمی‌توانند دخالت کند و تنها باید مقدمات و بستر آن را فراهم کند که این مساله هم کار سختی است. در برخی موارد هم مردم ایراد دارند، چرا فلان مصوبه انجام نشده است درحالی که مصوباتی که مستقیما مربوط به دولت بوده و زمان آن هم کوتاه بوده است، اغلب اجرایی شده است.

نماینده فریدن و فریدون شهر برای بهتر نتیجه دادن سفرهای استانی پیشنهاد داد که اگر دولت دوست دارد اثرات سفرها مفیدتر باشد طرح‌های را که تلاش می‌کنند در مصوبات تصویب کنند را حتما در قالب بودجه سالانه بگنجانند. یعنی اگر طرحی مصوب شد آن را در قالب بودجه بیاورند و اگر نیازمند گرفتن مجوز کمیسیون 32 است مقدمات آن را حتما فراهم کنند واگر اعتباراتی لازم دارد که باید حتما از طریق بودجه سنواتی پیشنهاد شود آن را انجام دهند و مصوباتی که این زمینه ها را ندارد را رسانه‌ای نکنند.

محمدی در توضیح این مساله گفت: هر چند برخی مسایل مصوبه شده، ولی ممکن است در آینده اصلا جواب ندهد ولی این مساله مطالبه‌ای را که در ذهن مردم در آن فضایی که به وجود آمده، ایجاد می‌کند و این وعده ها سخت خواهد بود و اگر آن ها را رسانه‌ای کنیم و بعد عنوان شود که مطالعات فلان مصوبه جواب نداد، این مساله ذهنیتی خوبی ایجاد نمی‌کند لذا در این موارد دقت لازم باید انجام شود و مصوباتی که نیازمند این مقدمات و گرفتن مجوزهاست حتما زمینه‌های آن ابتدا باید فراهم شود، بعد به عنوان مصوبه اعلام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet