هدر موبایل
1389/05/31 10:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تربت حیدریه:

نفس سفر به استان‌ها و آشنایی نزدیک با مشکلات مردم بسیار موثر است

**عضو کمیسیون عمران مجلس پیشنهاد کرد که در هر استان گروهی قرار داده شود تا مسایل را پیگیری کنند و ببینند که اگر مصوبه‌ای اجرایی نشده، موانع آن را شناسایی و آن را برطرف کنند تا عملیاتی و اجرایی شود و اثر سو آن هم برطرف گردد.

حجت‌الاسلام محمدرضا رضایی در گفت‌و گو با ایسنا گفت: سفرهای استانی دارای محسنات زیادی است. در واقع حضور مسوولان مخصوصا در سطح هیات دولت و رئیس‌جمهور در مناطق مختلف کشور به نوعی آگاهی خوبی از مشکلات و امکانات موجود استان‌هاست.

وی افزود: آشنایی با این مشکلات تنها با حضور و مشاهده نزدیک مشکلات میسر است. وقتی که هیات دولت قصد سفر به استانی را دارد، ابتدا چند نفر از مسوولان استان‌ها و برخی از دست‌اندرکاران با هم جلساتی برگزار می‌کنند و بعد نمایندگانی از سوی رئیس‌جمهور در برخی روستاها و شهرستان‌ها حضور پیدا می‌کنند. در واقع مسایلی که اطلاعات آن‌ها گرفته شده از قبل توسط کارگروه‌ها روی آنها کار می‌شود و نمایندگان دولت هم آنها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند و بعد در سفر هیات دولت و در جلسه‌ای که تشکیل می‌شود، مسایل را اولویت‌بندی و برخی چیزها را مصوب می‌کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که البته تمام مصوبات سفر صدرصد عملی نمی شود،افزود: اما نفس سفر به استان‌ها، شهرستان‌ و روستاها از این جهت که مسوولان اجرایی دولت از مشکلات و از امکانات و استعدادهای مناطق مختلف کشور آگاهی پیدا می‌کنند، بسیار موثر است. منهای این، مردم هم از این عمل بسیار خوشحال هستند؛ چرا که یک روستایی و شهری وقتی بخواهد باوزیری ارتباط پیدا کند این مساله برای او کار مشکلی است و مقدمات زیادی لازم دارد. اما وقتی وزیری در شهر یا روستایی حضور پیدا می‌کند و با مردم ارتباط برقرار می‌کند این مساله در روحیه مردم هم اثر بسیار خوبی خواهد داشت.

رضایی تصریح کرد: البته همه باید دست به دست هم بدهیم اولا در راه اجرای چیزهایی که مصوب می‌شود، قدم برداریم؛ چرا که اجرایی شدن آن‌ها اثرات بسیار خوبی در بین مردم دارد و برای نظام و مردم و در ایجاد عدالت بسیار مفید است. لذا باید دست به دست هم بدهیم تا مصوبات اجرایی شود.

وی با اشاره به این‌که مردم از سفرهای دولت راضی هستند، گفت: در سفرهای استانی دولت کارهای مثبتی انجام شده، البته این سفرها ممکن است اثر منفی هم داشته باشد، از جمله این‌که برخی مصوبات عملیاتی نمی‌شود، ولی توقع در مردم ایجاد می‌کند، لذا این امر مشکلاتی به بار می‌آورد که باید این مشکل را رفع کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet