حلول ماه ربیع الاول
1389/05/31 10:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اردبیل:

سفرهای استانی ارتباط عاطفی بین مردم و حکومت را به حد بالایی رسانده است

**یک نماینده مجلس تصریح کرد: با انجام سفرهای استانی، بخش‌های محروم کشور که به نوعی فراموش شده بودند، در مدار برنامه‌ریزی کشور قرار گرفته‌اند.

قاسم محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: سفر دولت به استان‌ها باعث به حداقل رسیدن فاصله‌ی میان مردم و دولت شده است.

وی افزود: خوشبختانه این سفرها ارتباط عاطفی و هم‌افزایی بین مردم و حکومت را به حد بالایی رسانده که این مساله یکی از روش‌های مدیریتی دولت نهم و دهم است که می‌توان از آن به عنوان یک ابتکار نام برد.

نماینده‌ی مردم اردبیل در خانه ملت خاطرنشان کرد: این‌که منابع در اختیار دولت درست و عادلانه توزیع شود و بر آن نظارت جدی صورت گیرد و ارزیابی‌های کار دولت در مناطق، نواحی و استان‌ها جدی تلقی شده و بتوان از آن ارزیابی جدی صورت داد و هزینه‌ فایده پروژه‌ها و اقدامات دولت را خوب رصد کرد، یک روش موفقی بوده و دارای دستاورد‌های بسیار زیادی است که بین مردم ایجاد نشاط کرده و ارتباط آنها را با دولت به حداقل رسانده و نظارت را از نزدیک و رودر‌رو با یک دقت و کیفیت بالایی تنظیم کرده است.

محمدی تصریح کرد: هم‌چنین با انجام این سفرها، منابع توزیع عادلانه می‌شوند و مناطق و استان‌های غیر برخوردار امروز در مدار برنامه‌ریزی جدی کشور قرار می‌گیرند که سالیان سال فراموش شده بودند. هم‌چنین شعار عدالت‌محوری در توزیع امکانات و حضور مدیران در بین مردم و به ویژه مناطق محروم، شهرستان‌ها و روستاها به جد در حال پیگیری است و این امر مایه‌ی خوشبختی است.

به اعتقاد این نماینده مجلس، این سفرها نقاط ضعفی هم می‌تواند داشته باشد که البته وجود خارجی آن بسیار خیلی کم است، از جمله این که مصوبات زیادی در سفرهای دولت تصویب می‌شود که در واقع تعداد و درصدی ازاین مصوبات اگر عملی نشود، در مناطق و در بین توده‌های مردم و تقاضاهای اجتماعی که - باید برای آنها برنامه‌ریزی شود - ذهنیت منفی ایجاد می‌کند و قطعا این امر یکی از آسیب‌های جدی این سفرها تلقی می‌شود که امید است رییس‌جمهور که دور سوم از سفر به استان‌ها را شروع کرده، در این رابطه توجه داشته باشد تا نیازها، تقاضاها و مسائلی مصوب شود که واقعا قابلیت اجرا داشته و با منابع و اعتبارات و امکانات همخوانی دارد و جزء نیازهای واقعی و اساسی آن منطقه باشد که بتواند در آنجا تحول ایجاد کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، افزود: در واقع چند منبع وجود دارد که به عنوان اعتبار برای انجام پروژه‌ها در کشور می‌توان به آنها تکیه کرد، از جمله بودجه‌ی سالانه، بودجه‌ای که دراختیار استانداران قرار می‌گیرد، بودجه‌ی متمرکزی که در اختیار دولت است، لذا عمده پروژه‌های مهم و استراتژیک ملی و منطقه‌ای و استانی که در سفرها تصویب و درحال حاضر به یک برنامه و پروژه‌ای تبدیل شده، هم موجب ایجاد اشتغال گردیده و هم محرومیت‌زدایی کرده و هم شاخص‌های مختلف زندگی را در استان‌ها بالا برده و تقویت کرده است.

وی در پایان با موفق ارزیابی‌کردن عمده پروژه‌های مصوب سفرهای استانی گفت: در استان اردبیل حدود 80 الی 90 درصد پروژه‌ها یا مصوباتی که تصویب شده، عملیاتی‌شده و به اجرا رسیده است که جای تشکر دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet