هدر اصلی
1389/05/31 10:41:00
سرویس صحن
نمایندگان تصویب کردند

شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، شرکت‌ سهامی عام هستند

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استفساریه‌ای مبنی بر اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی همان شرکت‌های سهامی عام مندرج در قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت است، موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز یکشنبه 31 مرداد ماه طرح تفسیر نحوه اجرای ماده 35 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 1386 مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت و به تصویب رسید.

در ماده واحده این طرح استفساریه سوال شده بود که "آیا منظور از شرکت‌های سهامی مندرج در ماده 35 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید در قالب آنها و بر اساس قانون تجارت تشکیل شود همان شرکت‌های سهامی عام مندرج در ماده 4 قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 1347 می‌باشد"؟

در پاسخ این استفساریه آمده است: بله، منظور از شرکت‌های سهامی مندرج در ماده 35 قانون مذکور همان شرکت‌های سهامی عام مندرج در ماده 4 قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت است.

نمایندگان مجلس با 130 رای موافق، 47 رای مخالف و 18 رای ممتنع با این استفساریه موافقت کردند.

بر اساس ماده 35 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 مشمولین بندهای الف و ب ماده 34 این قانون محسنی ثانی (دو دهک پایین درآمدی با اولویت روستانشینان و عشایر و 4 دهک بعدی) در قالب شرکت‌های تعاونی شهرستانی ساماندهی شده و ترکیب آنها شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به صورت شرکت‌های سهامی تشکیل و بر اساس قانون تجارت فعالیت می‌کنند و دولت موظف است جهت پذیرفته شده شرکت‌های مذکور در بورس اوراق بهادار کمک‌های لازم را انجام دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet