ایام محرم 1398
1389/05/31 11:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دهقان:

مشروعیت مسئولان نظام از ولی‌فقیه گرفته شده است

**عضو هیئت‌رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه اگر همه مسئولان نظام از دیدگاه مقام معظم رهبری استفاده کنند در توفیق آنها نیز بسیار موثر خواهد بود، گفت: مشروعیت مسئولان نظام از ولی‌فقیه گرفته شده است.

محمد دهقان عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ضرورت تبعیت مسئولان از فرامین و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای پیشرفت کشور، اظهارداشت: نظام جمهوری اسلامی نظامی منحصر به فرد در دنیا است که نمونه آن وجود ندارد.

وی نظام جمهوری اسلامی را کاملا ولایی دانست که در رأس آن یک انسان الهی، حق طلب، فقیه، مدیر و مدبر قرار گرفته است، تصریح‌کرد: بزرگ‌ترین نقطه قوت نظام، وجود ولی‌فقیه در رأس کشور است و مشروعیت و اعتبار مسئولانی که درصدد خدمت به کشور هستند این است که تابع ولی‌فقیه باشند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه شخصیتی که جایگاه ولی فقیه و حاکمیت بر کشور را دارند مجرب‌ترین فردی هستند که مسئولیت‌های مختلف را گذرانده‌اند، متذکرشد: مقام معظم رهبری بر همه امور کشور مسلط هستند و از اول انقلاب تاکنون همیشه اشراف کاملی بر کشور داشته‌اند.

وی بر همین اساس به ذکاوت و هوشمندی الهی رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: ایشان نسبت به همه مسائل دارای دیدگاه روشن و سازنده‌ای هستند و اگر همه مسئولان از نگاه و دیدگاه ایشان استفاده کنند در توفیق آن‌ها نیز بسیار موثر خواهد بود؛ چرا که مشروعیت مسئولان نظام از ولی‌فقیه گرفته شده است.

دهقان در عین حال سرپیچی عمدی مسئولان از نظرات ولی‌فقیه را دلیلی بر قبول نداشتن نظام ولایی آن‌ها دانست و گفت: جایگاهی را که این افراد اشغال کرده‌اند نامشروع است و حقوقی که دریافت می‌کنند، شرعی نیست.

وی با تأکید بر اینکه افرادی که می‌خواهند در حکومت باشند اما از ولی‌فقیه پیروی نکنند در واقع به نظام و انقلاب ضربه می‌زنند، یادآورشد: هر اندازه افراد از دستورات ولی‌فقیه سرپیچی کنند در واقع آنها به دین، آیین، اعتقادات و آینده خود ضربه زده و در مسیر پیشرفت، سازندگی و اهداف بلند کشور اختلال ایجاد می‌کنند.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس با تأکید بر اینکه هر جایی پیشرفت و عزت در داخل و خارج از کشور وجود داشته به دلیل پیروی مسئولان از ولی‌فقیه بوده است، تصریح‌کرد: زمانی که عقب ماندگی و ضرر متوجه نظام، کشور و مردم شده به این دلیل بوده که مسئولان پیروی لازم را از دستورات رهبری نداشته‌اند.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود مهم‌ترین اولویت حال حاضر اصول‌گرایان را وحدت بین مسئولان نظام و مردم دانست و متذکرشد: همه مسئولان در حال حاضر باید بیش از گذشته به وحدت توجه داشته باشند و با وجود شرایط امروز اقدامات وحدت‌شکنانه و تفرقه‌انگیز هیچ توجیهی ندارد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر جریان اصولگرا باید در مرحله اول به فکر وحدت بین مسئولان، قوای سه گانه و مردم باشد، یادآورشد: افرادی که به وحدت توجه نکنند ضربه‌های جبران‌ناپذیری به کشور می‌زنند.

وی در ادامه به ارتقاء کارآمدی نظام تأکید کرد و گفت: برای ارتقاء کارآمدی نظام باید از همه نظرات دلسوزانه و تخصصی در کشور استفاده شود و همه دیدگاه‌های سالم و دلسوز در کشور مورد توجه قرار گرفته و از همه ظرفیت‌های نظام استفاده شود.

دهقان با بیان اینکه با یک برنامه‌ریزی دقیق، تلاش و همت ویژه می‌توان گام‌های جدیدتری را برای کارآمدی هرچه بیشتر نظام در عرصه داخلی و بین‌المللی داشت، اضافه‌کرد: اصول‌گرایان باید خود و دیگران را به سمت سعه صدر سوق دهند؛ چراکه با سعه‌صدر می‌توان از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد و افرادی که تنها خود را می‌بینند، نمی‌توانند از همه ظرفیت‌های نظام برای پیشرفت کشور استفاده کنند.

وی بر همین اساس به عده‌ای که گرفتار تنگ‌نظری بوده و خود را منحصر به دیدگاه‌های محدود و بسته کرده‌اند، نمی‌توانند از ظرفیت‌های کشور برای کارآمدی هر چه بیشتر نظام استفاده کنند، اشاره و اظهار داشت: باید در کنار وحدت، سعه صدر، نکته‌گرایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در درون نظام نیز وجود داشته باشد تا کشور روز به روز گام‌های موثری برای سازندگی و پیشرفت علمی، فکری، معنوی و عمرانی کشور برداشته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet