هدر موبایل
1389/05/31 11:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به دولتی کردن قیمتها:

دولتی‌کردن قیمتها راهکاری برای مقابله با تحریم‌هاست

**عضو کمیسیون اقتصادی گفت:دولتی کردن قیمتها با هدف مقابله با تحریم ها و همچنین زمینه سازی برای اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها به منظور جلوگیری از سوء استفاده برخی سودجویان و افزایش احتمالی تورم است.

عبدالرضا ترابی نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به قیمت گذاری دولت بر کالاها و خدمات گفت:واگذاری مسئولیت قیمت گذاری همه کالاها و خدمات به کار گروه طرح تحول اقتصادی زمینه سازی برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها و به منظور جلوگیری از سوء استفاده های سودجویان برای افزایش قیمت بی رویه کالاهاست.

وی افزود:با اجرایی شدن قانون هدفمندسازی یارانه ها ممکن است یک تورم کاذب در نتیجه افزایش قیمت کالاها و خدمات توسط سودجویان و دلالان باشیم که دولتی شدن قیمت یکی از راه های دولت برای تنظیم بازار است.

عضو کمیسیون اقتصادی یکی دیگر از دلایل دولتی شدن قیمت ها را مقابله با تحریم ها دانست و اظهارداشت:برای جلوگیری از احتکار و یا انحصار برخی کالاها توسط سودجویان و واسطه گرها در شرایط تحریم،تعیین نرخ کالاها و خدمات توسط دولت می تواند در متعادل نگه داشتن قیمت ها و تنظیم بازار نقش مؤثر و مفیدی داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet