هدر موبایل
1389/05/31 11:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پیشرفت‌های کشور در 5 ماه اخیر می‌گویند:

تنظیم سند جامع ملی کشور و سند ملی آموزش و خود کفایی در ساخت واگن قطار درون شهری

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تلاش‌های بی وقفه دولت عدالت محور احمدی نژاد طی ۵ ماه اخیر پرده برداشته و اظهارداشتند: دولت با اجرای برنامه‌های بلند مدت خود طی ۵ ماه اخیر در زمینه پیشرفتهای اقتصادی، سیاست خارجی کشاروزی، تولید انرژی ایران را به جایگاه مورد نظر سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور نزدیک کرده است.

*رویکرد مبتنی بر خلاقیت و نوآوری دولت منجر به پیشرفت علمی و آموزشی شده است

نقشه جامع علمی کشور و سند ملی آموزش دو طرح دولت و مجلس برای تحول در نظام علمی آموزشی است

سخنگوی کمیسیون آموزش گفت:با توجه به رویکرد و جهت گیری ها مبتنی برخلاقیت و نوع آوری دولت شاهد جهش و رشد چشم گیر در زمینه پیشرفتهای تحقیقاتی هسته‌ای، پزشکی فناوری و نیز گسترش دولت الکترونیک در چند ماه اخیر بوده‌ایم.

نورالله حیدری دستنائی نماینده مردم کوهرنگ در مجلس شواری اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به پیشرفت‌های اخیر کشور در زمینه علمی و آموزشی گفت:بطور میانگین دو هفته شاهد یک نوآوری در عرصه پزشکی و علمی کشور هستیم که این اتفاق در نتیجه سیاست‌ها و قانون گذاری‌های صحیح دولت و مجلس در عرصه آموزش و تحقیقات است.

وی با بیان اینکه جهت گیری‌ها و رویکردهای دولت عدالت محور احمدی نژاد معطوف به نوآوری خلاقیت و پژوهش است افزود:سیاست‌های دولت در زمینه علمی آموزشی منجر به رشد چشم گیر و جهش‌هایی درزمینه تحقیقاتی هسته‌ای، پزشکی، فناوری و گسترش نیز دولت الکترونیک شده است.

سخنگوی کمسیون آموزش،با بیان اینکه مجلس با تامین اعتبارات لازم، دولت را به اجرای سیاست‌هایش در زمینه آموزش و تحقیقات یاری کرده است اظهارداشت:کمیسیون آموزش و تحقیقات بطور جدی پیشرفت‌ها و نوآوری علمی کشور را رصد می‌کند و زمینه‌های قانونی لازم را برای توسعه و یا رفع مشکلات برای رسیدن به این پیشرفتها فراهم می‌آورد.

حیدری همچنین تغییر در شیوه‌های تدریس در سطح آموزش و پرورش و آموزش عالی را از دیگر اقدامات موثر اخیر در زمینه آموزش بیان کرد و تصریح کرد:قدم‌هایی نیز در جهت تغییر کسب تدریس معلمان و اساتید در حال انجام است که منجر به کشف خلاقیت و استعدادهای دانش آموختگان خواهد شد.

وی نقشه جامع علمی کشور را از دیگر افتخارات و پیشرفت‌ها در نظام آموزشی دانست و اظهارداشت:نقشه جامع علمی کشور و سندملی آموزش و پرورش در جهت تحول در نظام آموزشی با همکاری دولت و مجلس در حال اجرا است.

 

*خودکفایی ایران در ساخت لوکوموتیو و واگن‌های قطارهای برون شهری و درون شهری

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:ایران در ساخت لوکوموتیو و واگن های قطارهای درون شهری و برون شهری خودکفا شد.

حجت الاسلام محمدعلی رضایی نماینده مردم تربت حیدریه در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:پیشرفت ایران در بخش‌های عمرانی از جمله راه آهن، جاده سازی، سد سازی،پل سازی طی سال‌های اخیر ایران را در جایگاه اول خاورمیانه قرار داده است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس به مهترین تحولات عمرانی پنج سال اخیر اشاره کرد و اذعان داشت:احداث پل‌های چند کیلومتری همانند پل بزرگراه شهید کلانتری بر روی دریاچه ارومیه بزرگترین دریاچه خاورمیانه،خود کفایی و بهسازی و نوسازی موتور و قطعات هواپیمایی مسافربری با وجود تحریم، خودکفایی در ساخت و تجهیز لوکوموتیو واگن‌های قطارهای برون شهری و دورن شهری،پیشرفت در احداث قطارهای اتوبوسی در سراسر کشور، پیشرفت در احداث جاده تهران شمال و ساخت مسکن مهر در مناطق مختلف کشور از توانمندی عمرانی کشورمان است که البته این بخش اندکی از پیشرفت‌های ایران اسلامی می‌باشد و در صورت تزریق اعتبارات بودجه 89 در پایان سال شاهد افتتاح بهره برداری عمرانی بی شماری خواهیم بود.

 

*صادرات نیم میلیون تن گندم در شرایط سخت تحریم از ارزنده ترین پیشرفتهای ایران در حوزه کشاورزی می باشد

عضو کمیسیون کشاروزی، آب و منابع طبیعی با اشاره به ارزنده ترین پیشرفتهای ایران در حوزه کشاورزی در 5 ماه اخیر گفت:صادرات نیم میلیون تن گندم به کشورهای همسایه در شرایط سخت تحریم، تحولات بنیادین در بخش کشاورزی از ارزنده ترین پیشرفتهای ایران در حوزه کشاورزی به شمار می‌آید.

سیدمحمدرضا حاجی اصغری نماینده مردم میانه در مجلس شواری اسلامی درگفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهارداشت:کمیسیون کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی طی جلسات مشترک تدابیر لازم را برای واردات، حفظ منابع ملی و حمایت از تولیدات داخلی در نظر گرفته‌اند که موجبات پیشرفت حوزه کشاورزی را رقم خواهد زد.

وی در ادامه افزود:معاونت امور دام وزارت معابر تسهیلات بانکی منابع مالی ویژه‌ای را به این حوزه تخصصی ارائه داده است که می‌تواند در تقویت و تولید دام با تولیدات و واردات کشورهای دیگر به رقابت بپردازند.

عضو کمیسیون کشاروزی آب و منابع طبیعی در ادامه تصریح کرد:هم اکنون شرایط صادرات گندم به گونه ای است که وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند تولید مازاد به مصرف گندم صادر کند بنابراین در این شرایط سخت تحریم صادرات گندم بسیار ارزنده است و برگ برنده‌ای در دیپلماسی سیاسی و اقتصادی ایران به شمار می‌آید.

 

*گازرسانی به مناطق محروم استان کرمان،سیستان و بلوچستان و هرمزگان از خدمات مهم دولت دهم است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:افتتاح و بهره برداری از چندین پروژه گازی در استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان از جمله موفقیت‌ها و پیشرفت‌های چشمگیر کشور طی 5 ماه اخیر بوده است.

اسداله قره خانی الوستانی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شواری اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به پیشرفت جمهوری اسلامی طی 5 ماه اخیر در حوزه انرژی اظهارداشت:افتتاح 4 فاز از نیروگاه 1000 مگاواتی شهرستان علی آباد کتول آمادگی سیکل ترکیبی نیروگاه کرمانشاه و همچنین نیروگاه گازی یزد از جمله پروژ‌ه‌هایی بوده است که طی 5 ماه اخیر در بخش انرژی در کشور مان مورد بهره برداری گرفته است.

عضو کمیسیون انرژی افتتاح و راه اندازی نیروگاه بوشهر را از دیگر پیشرفت‌های کشور طی 5 ماه اخیر برشمرد و تصریح کرد:افتتاح لوله صلح برای انتقال گاز به پاکستان و علاوه بر آن تامین گاز استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان دیگر پیشرفت‌های حاصل شده در کشور می‌باشد.

وی افتتاح پیشرفته ترین کارخانه تولید لوله های گاز ترش خاورمیانه و آسیای غربی در ماهشهر را نیز از دیگر موفقیتهای حاصل شده کشور طی 5 ماه اخیر دانست و افزود:افتتاح شرکت پتروشیمی مروارید و پردیس در عسلویه، دیگر موفقیت های بارز و مورد توجه کشور در بخش انرژی بوده است.

 

*راه اندازی نیروگاه بوشهر و آزمایش موفقیت‌ آمیز موشک قیام، از عظیم ترین پیشرفت های ایران به شمار می آید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی،با اشاره به مهمترین و سازنده ترین پیشرفتهای ایران در 5 ماه اخیر، گفت:راه اندازی نیروگاه بوشهر، سوخت رسانی به این نیروگاه و آزمایش موفقیت آمیز موشک قیام را از عظیم ترین و سازنده ترین پیشرفتهای کشورمان در 5 ماه اخیر به شمار می‌ آید.

حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی،در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهارداشت:موفقیت ایران در شبیه سازی و تولید قایق های سریع و پیشرفته بلید رانر که شامل 12 فروند قایق های موشک انداز سپاه پاسداران از نوع ذوالفقار، طارق، عاشورا و ذوالجناح بود، یکی دیگر از ارزشمندترین پیشرفتهای ایران در ماه های اخیر محسوب می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه توانمندی ساخت زیردریایی از دیگر افتخارات کشورمان محسوب می شود،گفت:توان ساخت زیردریایی در انحصار معدودی از کشورهاست اما دانشمندان ایران توانسته اند در کوتاه مدت به توانمندی تولید و ساخت زیردریایی دست یافته و در منطقه رتبه نخست را داشته باشد.

ابراهیمی در ادامه،اذعان داشت:علی رغم کارشکنی های اسرائیل،افتتاح نیروگاه بوشهر شکست دیگری را برای این رژیم رقم زد و در حوزه دفاعی سوخت رسانی به نیروگاه بوشهر از مهمترین نیروگاههای ایران به حساب می آید.

 

*قانون هدفمندسازی یارانه ها و بسته سیاسی صادرات غیر نفتی دو راهکار دولت و مجلس برای پیشرفت های اقتصادی

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی گفت:اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها برای توسعه و تحول در اقتصاد کشور و بسته سیاسی صادرات غیر نفتی برای مقابله با فشارهای اقتصادی، دو راهکار مفید دولت و مجلس برای پیشرفت و توسعه اقتصادی در ماههای اخیر بوده است.

عبدالرضا ترابی نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی،در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اقدامات 5 ماه اخیر دولت و مجلس برای توسعه پیشرفت های اقتصادی کشور، گفت:اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها،یکی از اقدامات و طرح های مهم برای تحول و توسعه اقتصادی کشور است که با همکاری دولت و مجلس به مرحله نهایی و اجرایی رسیده است.

وی،بسته سیاسی حمایت از صادرات غیر نفتی توسط کمیسیون اقتصادی را یکی دیگر از راهکارهای توسعه اقتصادی کشور دانست و افزود:ارائه بسته سیاسی حمایت از صادرات غیر نفتی برای مقابله با فشارهای اقتصادی و وابستگی اقتصاد ایران به صادرات نفتی است که موجب شکوفایی صنعت و تولید داخلی می شود.

وی همچنین با اشاره به مالیات بر ارزش افزوده و مالیات اصناف،گفت:اجرای صحیح این قوانین موجب رشد و توسعه اقتصادی و بازتولید صنعت و اقتصاد در کشور خواهد شد.

 

*ورود صنایع خودروسازی به کشورمان به عرصه جهانی طی 5 ماه اخیر

عضو کمیسیون صنایع و معادن،گفت:صنعت خودروسازی کشور توانسته است با ورود به بازارهای خارجی به عنوان نماد فناوری مدرن ایران در جهان مطرح شود.

احمد مهدوی ابهری نماینده مردم ابهر و خرمدره،در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران،اقدامات انجام شده در عرصه صنعت را بی نظیر دانست و خاطرنشان کرد:امروز وجود مدیریت متخصص و توانمند در بخش صنعت،خودباوری عمیق و روش ها و امکانات داخلی ظرفیت مناسبی برای ایجاد جهش در عرصه صنعت کشور،فراهم کرده است.

وی افزود:رشدی که در عرصه صنعت در دوران پس از انقلاب بویژه در سالهای اخیر صورت گرفته، غیر قابل تصور است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن، عامل اصلی پیشرفت ایران در عرصه های مختلف به خصوص صنعت را تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس دانست و اظهارداشت:امروزه بواسطه تعمیق خودباوری، قادر به تولید هر کالایی که در اختیار صنعتگران و متخصص داخلی قرار داده می شود هستیم.

وی افزود:بعنوان مثال صنعت خودروسازی کشور،طی سالهای اخیر با تلاش کارشناسان و متخصصان داخلی توانسته است با ورود به بازارهای خارجی به عنوان نماد فناوری مدرن ایران در جهان مطرح شود.

 

*دولت دهم با کاهش نرخ بیکاری معضلات اجتماعی را به حداقل رساند/ با همت و تلاش مضاعف دولت دهم،استانهای محروم کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

دبیر اول کمیسیون اجتماعی،با اشاره به دستاوردهای دولت و مجلس طی 5 ماه اخیر، گفت: دولت دهم با کاهش نرخ بیکاری و توجه ویژه به صنعت توریسم و گردشگری،معضلات اجتماعی را به حداقل رسانده است.

جواد صبور آقجه کندی نماینده مردم اردبیل،در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران،افزود:طی 5 ماه اخیر اکثر استانهای محروم کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و بیشتر معضلات استانها طی سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت دولت برطرف شده است.

وی تصریح کرد:علاوه بر تهران،در دیگر استانهای کشور فرصت های شغلی زیادی با ایجاد شرکت ها و کارخانه های صنعتی ایجاد شده است که این امر نقش بسزایی در کاهش آمار بیکاری کشور داشته است.

صبور با اشاره به اینکه اکثر مشکلات کشور بر پایه معضلات اجتماعی استوار است و با حل این معضلات مشکلات کشور نیز حل خواهد شد،خاطرنشان کرد:دولت نهم و دهم برخلاف دیگر دولتها به برطرف شدن معضلات اجتماعی بهای زیادی داده اند و در همین راستا از ابتدای دولت نهم تا به حال بیشتر معضلات اجتماعی را حل کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet