هدر موبایل
1389/05/31 11:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی:

طرح «اصلاح قانون نظام وظیفه» دوشنبه درکمیته تعیین تکلیف می‌شود

**رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که طرح «اصلاح قانون نظام وظیفه» دوشنبه در کمیته دفاعی مجلس تعیین تکلیف می‌شود، گفت: مجلس به دلیل اعلام موافقت دولت با تامین بار مالی ناشی از طرح اصلاح قانون نظام وظیفه، آن را تصویب کرد، اما به دلیل عدم ارسال موافقت دولت به صورت کتبی،از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار گرفت.

غلامرضا کرمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سرنوشت طرح اصلاح قانون نظام وظیفه تصریح کرد: این طرح پس از ارایه به شورای نگهبان بنابردلایلی از جمله افزایش حقوق سربازان، مورد ایراد مالی شورا قرار گرفت و برای بررسی مجدد به هیات رییسه مجلس و از آنجا به کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی ارجاع داده شد تا با حضور نماینده دولت و ستاد کل نیروهای مسلح اصلاح شود. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، خاطرنشان کرد: در روز بررسی این طرح در صحن علنی، نماینده دولت پشت تریبون رفت و موافقت دولت را با تامین بار مالی ناشی از این طرح اعلام کرد و همین امر سبب شد این طرح به تصویب برسد و به شورای نگهبان برود، اما از آنجا که دولت، نامه‌ مکتوب برای پذیرش تامین بار مالی طرح مذکور را به شورای نگهبان ارسال نکرد، شورای نگهبان عدم مرجع تامین بار مالی ناشی از طرح را نقطه ابهام این طرح دانست و آن را به مجلس بازگرداند.

رییس کمیته دفاعی با اشاره به بررسی مجدد طرح اصلاح قانون نظام وظیفه گفت: در کمیته رایزنی‌هایی را بر اساس همان توافق شروع کردیم و قرار است روز دوشنبه جلسه‌ای با حضور نماینده دولت، نماینده ستاد کل نیروهای مسلح و اعضای کمیته دفاعی برگزار و این طرح را مجددا بررسی و تعیین تکلیف کنیم.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که دولت مساعدت کند تا این طرح - که شاید یکی از نکات مثبت آن افزایش حقوق سربازان است - به همین صورت تبدیل به قانون شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet