انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/31 11:45:00
سرویس اقتصادی
نماینده زرند و کوهبنان:

گردشگری ‌در اشتغال‌زایی جوانان کرمان تاثیر دارد

**صنعت گردشگری کمک شایانی در بحث اشتغال‌زایی استان دارد چراکه اکثر کشورهای توسعه یافته و صنعتی هرساله بیش از ۷۰۰ میلیون گردشگر را پذیرا هستند که این خود منجر به پیشرفت و توسعه روز افزون آنها شده است.

" حسین امیری خامکانی" نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با روزنامه نگارستان گفت:اگر به همین منوال پیش برویم و گردشگران را نتوانیم به استان هدایت کنیم، از لحاظ اقتصادی ضرر خواهیم کرد.

وی افزود: خوشبختانه استان کرمان در زمینه گردشگری و آثار تاریخی از ظرفیت بسیار بالایی بهره می‌برد، بنابراین باید با حمایت از بخش خصوصی بحث توسعه گردشگری را در اولویت کار قراردهیم.

امیری  خامکانی از همکاری نکردن تعدادی از دستگاه‌های مربوط با مقوله سرمایه‌گذاری ابراز نگرانی و بیان کرد: باید در استان ظرفیت‌های جدیدی را ایجاد کرده واز فرصت‌هایی که در بخش سرمایه‌گذاری وجود دارد، استفاده کرد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آب‌های زیرزمینی و زیرسطحی کرمان گفت: متأسفانه این آب‌ها اکثر بناهای تاریخی ما را تهدید می‌کنند و اگر جلوی این ضربه مهلک را نگیریم، آسیب جبران‌ناپذیری به صنعت گردشگری وارد خواهد شد.

وی تأکید کرد: ما به عنوان نماینده مجلس هر نوع آمادگی را برای رفع این مشکل داریم.

امیری  خامکانی همچنین به صنایع دستی استان اشاره و خاطرنشان کرد: صنایع دستی می‌تواند زمینه خوبی برای توسعه اشتغال‌زایی باشد چراکه صنایع دستی استان کرمان در سطح جهانی مقام بسیار بالایی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet