ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1387/02/11 07:41:00
سرویس بین الملل
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس :

استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای خواست مشترک همه‌ ملت‌ها است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دستیابی به استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای در جهت زندگی بهتر را خواست مشترک همه‌ ملت‌ها دانست.

به گزارش خانه ملت، سفیر ژاپن در تهران پیش از ظهر روز سه‌شنبه با شاهی عربلو رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار وگفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین بر گسترش روابط اقتصادی بین ایران و ژاپن تاکید کردند.

حجت‌الاسلام شاهی عربلو در این دیدار با اشاره به سابقه‌ تاریخی ارتباطات دو کشور گفت: تمدن کهن ایران و ژاپن باعث گردیده است که دو کشور در تمامی مسایل منطقه‌ای به‌ویژه امور اقتصادی از تاثیرگذاری بسیار برخوردار باشند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار تلاش دولت‌ها در گسترش ارتباطات اقتصادی را ناشی از نیاز مردم به زندگی بهتر برشمرد و آن را در تامین امنیت جهانی موثر دانست.

وی افزود: کشورهای زورمدار دنیا به بهانه‌های واهی با استفاده از تحریم اقتصادی به دنبال ایجاد مانع برای ملت‌ها در دستیابی به رفاه هستند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خصوصی شدن شدن اقتصاد در دنیا و بی‌اثر شدن تحریم اقتصادی گفت: تحریم اقتصادی علیه ایران بیش از آن‌که متوجه ایران باشد، متوجه منافع برقرار کنندگان تحریم است؛ زیرا ارتباطات اقتصادی یک پل دوسویه است.

"آکیو شیروتا" سفیر ژاپن در تهران نیز در این ملاقات با اشاره به روابط خوب دو کشور اظهارداشت: مقامات و مردم ژاپن علاقه‌مند هستند که روابط دو کشور به‌ویژه ارتباطات اقتصادی فی‌مابین بیش از پیش گسترش یابد.

وی حضور بیش از 40 شرکت ژاپنی و نمایندگان آنان در ایران را نمونه‌ای از علاقه‌مندی به گسترش روابط دانست.

سفیر ژاپن در تهران در این ملاقات با اشاره به این‌که در حال حاضر منافع شرکت‌های خصوصی متفاوت از اهداف دولت‌هاست، گفت: امروزه ثابت شده است هرچه‌قدر ارتباطات بخش خصوصی کشورها تقویت شود به همان اندازه موضوع در امنیت جهانی و جلوگیری از جنگ‌افروزی اثر خواهد گذاشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet