خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/31 12:35:00
سرویس صحن
در نطق میان دستور:

بت کلیا سخنان کشیش آمریکایی مبنی براهانت به قرآن را محکوم کرد

**نماینده مردم آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون با دریغ و تاسفی درداتگیز، از فاجعه ای می شنویم که در ینگه دنیا، فردی در کسوت روحانیت قصد آن کرده تا در حادثه ای تاسف بار و تکان دهنده به باور خود قرآن سوزان به راه اندازد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت یوناتان بت کلیا روز یکشنبه در نطق میان دستور گفت: «تیری جونز» با نام کشیش جماعتی در فلوریدا آمریکا، بی هراس از خشم خداوند و پشت کرده به باورهای مسیح و مسیحیت، فراخوانی کرده است که در سالگرد 11 سپتامبر و نابودی برج های دوقلو که به گمان او خواست اسلام و مسلمانان بوده است، قرآن کتاب آسمانی مسلمانان که مورد حرمت تمامی ادیان توحیدی است به آتش بکشانند.

وی افزود: زهی تاسف که باورمان شده بود، عصر جاهلیت و کتاب سوزان قرن ها پیش پایان گرفته است و اکنون بشر در قرن بیست و یکم به فتح آسمان ها می اندیشد و در اندیشه تبادل فرهنگ ها و تمدن ها است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کتاب سوزان به دورانی تعلق دارد که جاهلیت و بربریت بیداد می کرد. پیش از عصر روشنایی و دگرگونی که مغولان و تیموریان به باور غلط خود گمان می کردند با به آتش کشاندن جلوه های فرهنگ مانده از دوران بیداری اندیشه بشر را به محاق می کشانند.

وی خاطرنشان کرد: او نمی داند در همان کتاب آسامی، 11 بار نام مسیح، 34 بار نام حضرت مریم و 23 بار نام عیسی، سه بار روح الله و 5 بار نصاری آمده است و انبوهی نام خداوند تعالی، او نمی داند که ارجی آسمانی که سوره مریم در قرآن مجید بر مریم عذرا نهاده و آیه هایی در ستایش عیسی مسیح، در کمتر کتاب مقدسی شاهد آن بوده ایم.

بت کلیا اظهار داشت: نمی داند که با سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان، در حقیقت نام مقدسان مسیحیت را هم به آتش می کشد.

ایشان و همه مسیحیان آمریکا و دیگران بدانند که در قرآن کتاب آسمانی مسلمانان که برای آنها مقدس است به صراحت از همه ادیان الهی از جمله مسیحیان دعوت کرده که بیایید با هم در یک کلام واحد که بین ما و شما مشترک است و آن خداپرستی است با هم باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: او نمی داند بدین سان خشم و نفاق ادیان توحیدی را سبب می شود؟ که کینه و عداوت را میان مسلمانان و مسیحیان را که یک جنگ صلیبی دیگر را به راه می اندازد؟ مسیحیان و مسلمانانی که قرن ها در میهن مان ایران و همچنین در بسیاری از سرزمین های جهان در نهایت تفاهم و مسالمت زیسته اند، زهی تاسف برای مردی که در قرن انفجار اطلاعات آگاه به این حقایق نیست.

وی یادآور شد: تیری جونز باید بداند، من آشوری مسیحی، نماینده منتخب بیش از 25 هزار آشوری مسیحی ایرانی، در تحقق خواست های آنان در جوامع اسلامی که با تفاهم و مسالمت زندگی می کنند، کوشیده ام و نظام نیز در جهت حفظ و حراست کلیساهای آشوری که قدمت برخی از آنان به قرن یکم میلادی می رسد بودجه های کلانی را صرف و هزینه نموده است.

او نمی داند در جماعت 70 میلیونی مسلمان چند صد هزار مسیحی، کلیمی و زرتشتی به عنوان اقلیت دینی، نمایندگانی در پارلمان اسلامی دارند، آیا میلیون ها مسلمان در اروپا، کانادا، و... حتی آمریکا از چنین حقی برخوردارند؟

این حرکت ناجوانمردانه، به راستی که قبیح ترین اقدام علیه میلیون ها تن دین باوران و خداپرستان است، که سخت محکوم به فنا است.

او نمی داند که ماجرای نابودی برج های دوقلو، حرکتی مشکوک است که توسط کسانی مشکوک تر، طراحی شده است؟ کدامین سند، گویای این حقیقت است که تخریب برج های دوقلو را جامعه اسلامی خواستار بوده است.

مصرانه و عاجزانه از تمامی جوامع بیدار بشری خواستارم تا این برگشت به عصر جاهلیت و بربریت را محکوم کنند و اجازه ندهند، این حرکت ناباورانه عصر جاهلان و کینه توزی زنده شود. اقدامی که می تواند خشم میلیون ها دین باور و خداپرست را سبب شود. باید که در نطفه خفه شود. ما به عنوان آزادگانی که باورمان این است که هر جماعتی با هر اندیشه ای می تواند در کنار مردمانی با اندیشه ها و باورهای دیگر زندگی با تفاهم و مسالمت داشته باشند، کلیه حرکات نژادپرستانه موجود در دنیا و علی الخصوص در کشور عراق که اقدام به کشتار روحانیون و انفجار کلیساها و معابد و مساجد و... می نمایند و همچنین این حرکت شنیع و سبعانه را محکوم می کنیم.

دعوت تیری جونز به قرآن سوزی علاوه بر آنچه گفته شد یک حرکت ضد حقوق بشری است، که به جای برقرار کردن صلح و صفا در میان انسان ها که مقتضای تعالیم مسیح علیه اسلام نیز هست کینه ها را برمی انگیزد، تفرقه و درگیری و جنگ را برمی افروزد همه مدعیان حقوق بشر و تمامی رهبران راستین ادیان توحیدی باید با داعیه این اندیشه به مبارزه برخیزند و آن را به شدت محکوم کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet